Hesaplaşma

6,86

( 0 kişi yorum yaptı )

Hesaplaşma

Kısa Film

2014

Özgür 18 yaşında, üniversite eğitimini Makine Mühendisliği bölümünde devam ettiren, başarılı birisidir. Ailesi ile her zaman arasında kopukluklar yaşar. Bu kopuklukların sebebi de ailesinin onun daha fazla üstüne gelmesidir.
Onun tek yüzünü güldüren ise sevgilisi Emel'dir. Emel ile olan bağlılığı onu her zaman ayakta tutmaktadır. Anlaşmazlıklar nedeni ile de 1 yıl süren ilişkileri son bulmuştur. O dönemde Özgür uyuşturucuya başlayıp okulu bırakmıştır.
Abisi Kadir ise İstanbul Narkotik Şube de Baş komiserdir. Sert mizaçlı, ailesi tarafından daha çok sevilen ve üzerine titrenilen bir çocukluk yaşamıştır. Kardeşi ile arasında 10 yaş vardır. Özgür Emel ile ayrıldıktan sonra Kadir Emel'e yaklaşır, hatta onu elde eder. Bunu Özgür öğrenince aralarında ki tüm bağ kopar ve Özgür tamamen evi taşıy ıp kendine farklı bir yaşam kurar.
5 yıl kadar ailesinden hiç kimse ile görüşmez. Kadir devamlı onu takip eder, yaptığı kötü işleri ört bas etmek adına onu kollar. Özgür ise geçimini arttırmak için uyuşturucu alım satım işine girmiştir. Babası ise artık son demlerini yaşamaktadır. Kanser hastalığı fazlası ile ilerlemiştir ve ölmek üzeredir. Son isteği ise Özgür'ü görmektir. Kadir de Özgür'ü getirmeyi borç bilip, onun evine gider.
Evine geldiğinde ise Özgür ile Kadir hesaplaşma içine girerler. 5 yıllık bu düşmanlığını, 5 dakikaya sığdırıp hesaplaşırlar. İşler çığırından çıkar, Kadir, Özgür'ü tokatlamaya başlar. Aralarında çıkan bu kavganın sonucu Kadir'in ölümü ile sonuçlanır.
5 yıllık hapis döneminden sonra af ile dışarıya çıkan Özgür, ilk kez evine gelmektedir. Evinin kapısını açtığı andan itibaren 18 yaşını ve 23 yaşını bir bir hatırlar. Her saniyesini ve pişmanlığını. Artık kimsesi yoktur ve yapayalnızdır. Ve her şey onun için bitmiş, sıfırdan başlamıştır.
"Zaman unutturmaz, sadece uyuşturur." - Charles Bukowski

Künye

Yönetmen Ümit Çırak
Senaryo ,
Görüntü Yönetmeni Mustafa Kemal Dolaşır
Süre 12 dk
Tür Dram, Gerilim
Ülke Türkiye

Son Yorumlar

Yandex.Metrica