Hüddam

6,00

( 2 kişi yorum yaptı )

Hüddam

Sinema Filmi

2014

HÜDDAM; Cinler alemince adı yasaklanan, Hz. Süleyman'ın ölümüyle onun hizmetinden çıkıp iblisin hizmetine giren, tarihin en eski ve lanetli ifrit tarikatının, Ege'nin ıssız bir köyündeki kan donduran vakasını anlatıyor... Can, annesi Derya ile sıradan bir hayat sürmekte iken Derya'nın paranormal davranışlar sergilemesi üzerine hayatları allak bullak olur. Derya hiç bilmediği antik dilleri konuşmakta ve garip davranışlar sergilemektedir. Can, psikolojisini alt üst eden bu olayların üzerine gittikçe, işler daha karışık bir hal alır. Olayların nedenini araştırmaya başlayan Can, işlerin dede ve anneannesine, annesinin doğduğu köye kadar dayandığını öğrenir. Oğluyla birlikte köyde ki virane evlerine geri dönen Derya’ya burada sadece tek bir kişi yardım eli uzatacaktır. Bu karanlık büyüye hizme t eden ifritlerin izine geçmişte rastlamış olan Havas ve Hüddam ilmiyle
yakından ilgilenen Asaf'tır. Asaf, cinler aleminin en gizli tarikatının hizmet ettiği büyüyü çözmeye çalıştıkça, ifritlerin zehirli oyunlarıyla o da girdabın içine kapılacaktır. Asaf, perdeyi araladığında hiçbirşeyin tesadüf olmadığını, kendisinin de bu hikayenin bir parçası olduğunu anlayacak ve kan donduran gerçekle yüz yüze kalacaktır.

Künye

Yönetmen Utku Uçar
Senaryo ,
Müzik Mert Oktan
Görüntü Yönetmeni Mustafa Kuşçu
Vizyona Giriş Tarihi 20 Kasım 2015
Süre 94 dk
Tür Gerilim, Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Didem Yavaşın (Genel Koordinatör)
Alper Günak (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Utku Uçar (Kurgu)
Kamera Ekibi Yakup Algül (Kameraman)
Uğur Bedir (D.I.T. Operatörü)
Işık Ekibi İbrahim Özkarpat (Işık Ekibi)
Sanat Ekibi Hamdiye Cakman (Sanat Ekibi)
Pelin Kaçar (Sanat Ekibi)
Melih Çobanoğlu (Sanat Ekibi)
Altuğ Coşkun (Sanat Ekibi)
Ses Ekibi Onur Tanış (Ses Tasarım)
Mustafa Kaan Özbay (Ses Kayıt)

Firmalar

Kutlubay Film (Yapım)
Bir Film (Dağıtımcı)
Hasılat 687.429,04 TL
Toplam İzleyici 64.815
Vizyonda Kaldığı Hafta 23 Hafta

Son Yorumlar (2)

erhaab avatar erhaab 01 Kasım 2018 18:51:51

9

Türk Korku Sinemasının yapılmış en iyi ve farklı çalışmalarından birisi olmuş bu film. Efekt ve makyaj olmadan izleyicinin gerillebileceği bir film. Hüddam'ın son sahnelerde öğrendikleri muhteşem bir sürprizli finale dönüşüyor, son derece şaşırttı be ni. Can'ın teorik olarak ablası olan ama aynı zamanda annesi olan Derya'dan doğmuş olması konusu finalde büyük bir sürpriz oldu. Bu durumu açıklamak kolay değil, film gerçekten izlenmeli.

9 vereceğim hiç aklına gelmezdi. Senariste tebrikler. Yönetmen de aynı kişi zaten. Bağırmalarla, aniden çıkan varlıklarla korkutma yöntemi gütmemiş. Tebrikler bu farklı film için.

Metromax avatar Metromax 26 Kasım 2015 15:51:23

3

film çok karanlık çekilmiş çok sıkıcı bir filmdi beğenmedim

Yandex.Metrica