McFarland, USA

(McFarland, USA)

Sinema Filmi

2015

Deneyimli bir koç olan Jim White, hayatında bir süredir bazı problemlerle mücadele etmektedir. Yaşadığı birtakım talihsiz olaylardan dolayı California'nın en fakir bölgelerinden olan McFarland'a yerleşir. Jim White burada, genç lise öğrencilerinin spora olan yatkınlıklarını keşfeder ve onların saklı kalmış potansiyelini ortaya çıkartmak ister. Gençleri bir yarışmaya hazırlayan White, onlara hayatlarının fırsatını da sunacaktır.

Künye

Yönetmen Niki Caro
Senaryo
Yapımcı Mario Iscovich , Gordon Gray , Mark Ciardi
Müzik Antonio Pinto
Görüntü Yönetmeni Terry Stacey , Adam Arkapaw
Vizyona Giriş Tarihi 26 Haziran 2015
Süre 129 dk
Tür Dram, Spor
Ülke ABD

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 28.704,0 TL
Toplam İzleyici 1.938
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar (1)

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 29 Haziran 2015 11:58:07

9

Filmi dün seyrettim; seçeneklerin dar olduğu bir dönemde 2-3 aydır sinemaya gitmeyen bir sinema tutkunu için fena bir tercih değildi.
Film; bir okul başarı hikayesini anlatsa da, aslında etnik, ekonomik gibi sebeplerden ötekileştirilen bir yere gid en orta sınıf bir beyaz Amerikalı'nın ailesiyle yaşadıklarına da ciddi vurgular yapıyor. Filmde bazı olaylar kopuk kopuk anlatılsa da, tema oldukça sağlam tutulmuş.
Kevin Costner, sanırım seyirci çekebilecek bir isim olarak filme düşünülmüş, Disney yapımı bu film için aslında daha genç bir aktör de olabilirdi. Filmin Meksikalı oyuncuları inanılmaz başarılı ve gerçekten harika oynamışlar.
Artık demode olmaya başlayan 'başarı hikayeleri' için iyi bir geri dönüş filmi diyebiliriz. Ben bu tarz başarı hikayelerinin sonlarındaki 'durum' belirten yazılara bayılıyorum; umarım bir gün ben de böyle filmler çekebilirim.

Yandex.Metrica