Manny

(Manny)

Sinema Filmi

2014

Künye

Müzik Lorne Balfe
Görüntü Yönetmeni Jez Thierry
Ülke Filipinler ABD

Oynayanlar

Liam Neeson Liam Neeson Narrator (voice)
Jeremy Piven Jeremy Piven Himself
Mark Wahlberg Mark Wahlberg Himself

Son Yorumlar (1)

Kpax08 avatar Kpax08 14 Mayıs 2015 19:00:29

Belgesel tadındaki bu filmi çok beğendim. Manny Pacquiao namı diğer Pacman'in inanılmaz hayatı anlatılıyor. Film inanan bir insanın her şeyi başarabileceğinin kanıtı gibi. Manny Pacquaio'nun filmde anlatılmayan şöyle bir hikayesi vardır.

Welter sikl et şampiyonu De La Hoya Forbes'i puanla yendikten sonra hafif siklet Filipinli boksör Manny Pacquiao'ya maç teklif eder. Pacquiao, bu teklif karşısında çok şaşırsa da idolü olan De La Hoya ile ringe çıkarak en büyük hayalini gerçekleştirir.

Hafif siklet ve Welter siklet boksörlerinin karşılaşması öncesinde boks kamuoyundaki yaygın kanı boks efsaneleri arasına adını yazdıran Oscar De La Hoya'nın sert yumruklarıyla rakibini rahatlıkla nakavt edeceği yönündeydi.

Beklenen gün gelip çattığında karşılaşmaya fırtına gibi giren Manny Pacquiao 8 raunt boyunca De La Hoya'yı yumruk bombardımanına tutarak karşılaşmadan galip ayrılır ve boks piyasasının zirvesine adını yazdırır.

8. raunt sonunda De La Hoya'nın maça devam edemeyeceğinin ilan edilmesiyle birlikte birbirlerini tebrik etmeye giden iki boksörden Pacquiao'nun "Üzülme sen benim kahramanımsın." demesi üzerine De La Hoya "Artık sen de benim kahramanımsın." seklinde yanıt verir...

Yandex.Metrica