Çılgın Kalabalıktan Uzak

(Far from the Madding Crowd)

Sinema Filmi

2015

Thomas Hardy’nin klasik romanı ÇILGIN KALABALIKTAN UZAK’tan esinlenen film, özgür ve cesur bir genç kadın olan Bathseba Everdene (Carey Mulligan)’in, amcasından miras kalan çiftlikteki hikayesini anlatıyor. Ekonomik özgürlüğe sahip (Victorian zamanında az görülen bir durum), güzel ve inatçı bir kadın, üç farklı erkek tarafından arzulanmaktadır: başına buyrukluğundan
etkilenen çiftçi Gabriel Oak (Matthias Schoenaerts), yakışıklı ve pervasız çavuş Frank Troy (Tom Sturridge) ve zengin, olgun bir bekar olan William Boldwood (Michael Sheen). Bathsheba’nın özgürlüğünü sürdürmeye çalışarak yaptığı seçimler, tutkuları ve aşkı keşfedişi hikaye ediliyor.

Thomas Hardy, Çılgın Kalabalıktan Uzak romanında asırlarca konuşulacak sürükleyici bir aşk hikayesi yarattı. 2015’e göre bile modern düzeyde olan, coşkulu çiftçi Bathsheba Everdene, amcasından miras kalan çiftlikte hayatını sürdürürken, hayatın sayısız seçimleriyle karşı karşıya kalır. Talipleri tarafından çevrilmiş durumdadır. Çiftçi Gabriel Oak, baştan çıkarıcı çavuş Troy ve zengin mülk sahibi Mr.Boldwood. Ancak Bathsheba bu saplantılı ve hain tutku türbülansının içinden sıyrılıp, kendi yolunda gitmeyi arzulamaktadır.

Künye

Yönetmen Thomas Vinterberg
Senaryo ,
Müzik Craig Armstrong
Görüntü Yönetmeni Charlotte Bruus Christensen
Vizyona Giriş Tarihi 15 Mayıs 2015
Süre 119 dk
Tür Dram, Duygusal, Tarihi
Ülke Ingiltere ABD

Firmalar

The Moments Entertainment (Dağıtımcı)
Hasılat 74.586,5 TL
Toplam İzleyici 5.155
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica