Sokaktan Gelen Kadın

7,95

( 7 kişi yorum yaptı )

Sokaktan Gelen Kadın

Sinema Filmi

1984

Ekip

Kurgu Demirhan Ersunar (Kurgu)
Yapım Ekibi Şerif Ablak (Yapım Amiri)
Ahmet Akdoğan (Yapım Asistanı)
Taci Erşan (Set Amiri)
İbrahim Önen (Set Ekibi)
Cengiz Öktem (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Nurettin İrişen (Yardımcı Yönetmen)
Mehmet Saltoğlu (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Mahmut Yumuşak (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Gültekin Çavuş (Negatif Kurgu)
Selahattin Kaya (Laboratuar Şefi)
Ziya Uçak (Laboratuar)
Selahattin Kaya (Laboratuar)
Mustafa Uçak (Laboratuar)
Mert Bakım (Dijital Restorasyon)
Sabahattin Hoşsöz (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi İbrahim Sabuncu (Işık Şefi)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Kayıt)
Orhan Aykanat (Dublaj Kayıt)
Demirhan Ersunar (Senkron)

Firmalar

Uğur Film (Yapım)
Yeni Lale Film (Film Hazırlık)
Yeni Lale Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (7)

YesilcamFanatizm avatar YesilcamFanatizm 09 Mayıs 2018 21:32:30

10

Film tam bir Aşk Filmi. Ve Film HD kalitesinde. Bu yüzden Banu Alkan’ın güzelliğini daha net görebiliyoruz. Banu Alkan’ın gerçektende en güzel Filmi diyebiliriz. Ve Yönetmen Orhan Aksoy olunca. Mahmut Cevher çok başarılı ama Rolü çok donuk. Banu Alka n ve Mahmut Cevher müthiş bir ikili olmuş bence. Filmin Final Sahnesi herne kadar başarılı olsada üzücü olmuş. Kış aylarında izlemeniz gereken bir Film. Tam bir Uludağ esintisi var.

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 15 Eylül 2017 14:45:15

9

Böyle filmler pek tarzım olmasa da bu filmi beğendim konusu klişe ama kendini izlettiriyor..Banu Alkan her filmin de olduğu gibi bunda da tek tip kadını canlandırma geleneğini sürdürmüş. filme kalite katansa Mahmut Cevher ve Filmin şarkısı olmuş..

Beste: Necdet Tokatlıoğlu
Makâm: Nihâvend
Bir sevgi istiyorum...

performer avatar performer 12 Mayıs 2017 23:18:56

8

oyuncu kadrosunun yetersiz kalmasına rağmen usta yönetmen orhan aksoy ortaya bu imkanlarla yinede güzel bir film çıkarmış...kamerada çetin tunca' nın oluşu da ayrıca filme artı değer katmış. hikaye ve senaryoda başarılı. erkan esenboğa'nın filmde kul landığı müziklerde iyi...dublaj kadrosu başarılı... mahmut cevher seçimi çok yerinde olmuş...reha yurdakul fazla oynamamış...turgut özatay zaten efsane...son olarak oynadığı her filmde yüz ifadesi ve oyunculuğu ile filmlere farklı hava katan aktör ismail hakkı şen'inde filmin izlenmesinde önemli payı var bence...

Kaptan34 avatar Kaptan34 26 Şubat 2017 12:19:13

Banu Alkan güzelliği ile adeta zirve yaptı

Göztepe avatar Göztepe 07 Ağustos 2014 23:52:24

10

Film için bir Orhan Aksoy klasiği diyebiliriz basit bir senaryo'dan bu kadar güzel görselliği zengin bir film yapmak her yönetmenin yapabileceği bir iş değil. Zengin işadamları sayesinde hayata tutunan bir hayat kadını bir zengin işadamı tarafından o ğlunun bir kadından ayrılması için tutuluyor ve taraflar birbirlerini aşık oluyor. Senaryo bu kadar basit işte yeşilçamda birçok filmde bu ve benzeri filmler mevcuttur. Fakat usta bir rejisör olan rahmetli Orhan Aksoy filmi basitlikten daha başka bir boyuta oyunculuk mekan ve cast olarak apayrı bir seviyeye getirmiş. Herşeyden önce Banu Alkan'ın güzelliği vücudu tavırları davranışları oyunculuğu fiziği herşeyiyle etkileyiciydi .Uludağ'daki çekimlerde bunun dahilinde özellikle dağ yoluda dahil film gerçekten güzel yerlerde çekilmiş fena sayılmayan 80'li yılların filmlerinden.

liondaddy avatar liondaddy 11 Haziran 2013 00:52:53

Selma(Banu Alkan) bir arkadaşının yardımıyla ünlü iş adamları ile birlikte olup onlardan para koparmaya çalışır. Sonradan tanıştığı bir fabrikatöre aşık olur, Selim(Mahmut Cevher')in babası bu ilişkiye izin vermez. Fabrikatör Şinasi(Reha Yurdakul) Fe daisi Cevdet(Turgut Özatay)'ın iki gencin arasını bozması ve ayırması için görevlendirir. Konusu bir çok kez uyarlanmış orta halli bir film.

Yandex.Metrica