Sokaktan Gelen Kadın

8,05

( 9 kişi yorum yaptı )

Sokaktan Gelen Kadın

Sinema Filmi

1984

İş adamı Şinasi Bey, hukuk tahsili yapmış olan oğlu Selim'in bir bar kızına gönlünü kaptırmasından ve her şeyden elini eteğini çekmesinden ötürü dertlidir. Güzelliği ile cemiyet hayatında nam salmış olan hayat kadını Semra'ya, yüklü miktarda ödeme yaparak oğlunun kalbini çalması ve gönlünü kaptırdığı kızdan ayırması konusunda yardım ister. Uludağ'da inzivaya çekilmiş olan Selim ile görevini yerine getirmek üzere aynı otele giden afet-i devran Semra'nın hikayesi de yine orada başlar. Ancak isim konusunda bir yanlış anlaşılma neticesinde işler karışır.

Ekip

Kurgu Demirhan Ersunar (Kurgu)
Yapım Ekibi Şerif Ablak (Yapım Amiri)
Ahmet Akdoğan (Yapım Asistanı)
Taci Erşan (Set Amiri)
İbrahim Önen (Set Ekibi)
Cengiz Öktem (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Nurettin İrişen (Yardımcı Yönetmen)
Mehmet Saltoğlu (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Mahmut Yumuşak (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Gültekin Çavuş (Negatif Kurgu)
Selahattin Kaya (Laboratuar Şefi)
Ziya Uçak (Laboratuar)
Selahattin Kaya (Laboratuar)
Mustafa Uçak (Laboratuar)
Mert Bakım (Dijital Restorasyon)
Sabahattin Hoşsöz (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi İbrahim Sabuncu (Işık Şefi)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Kayıt)
Orhan Aykanat (Dublaj Kayıt)
Demirhan Ersunar (Senkron)

Firmalar

Uğur Film (Yapım)
Yeni Lale Film (Film Hazırlık)
Yeni Lale Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (9)

enigmacuture avatar enigmacuture 02 Kasım 2018 03:50:31

10

banu alkan top 10 yapsam liste basinda olacak tek film. filmin sonuna doğru semra'nin partiden herkesi kovup icki kahedini yere fırlattığı sahneye bayılıyorum. abartılı diyaloglari ve akla aykırı kadin erkek ilişkileri sahneleri ile tam olarak 80leri n göbeğine yuva yapmis en sevdigim banu alkan filmi. hicbir filmi bunla yarisamaz.

CerenSelim avatar CerenSelim 14 Ağustos 2018 21:00:00

10

Film oldukça sürükleyici ve duygusal. Reji öyle iyi ki; senaryo hem tanıdık hem de farklı geliyor insana. Sanırım bunu sağlayan Orhan Aksoy başarısı. Banu Alkan güzelliğinin zirvesinde. "Bir Sevgi İstiyorum" şarkısı da filme duygusallık katan başka b ir detay. Finali gözleri dolduracak cinsten.

YesilcamFanatizm avatar YesilcamFanatizm 09 Mayıs 2018 21:32:30

10

Film tam bir Aşk Filmi. Ve Film HD kalitesinde. Bu yüzden Banu Alkan’ın güzelliğini daha net görebiliyoruz. Banu Alkan’ın gerçektende en güzel Filmi diyebiliriz. Ve Yönetmen Orhan Aksoy olunca. Mahmut Cevher çok başarılı ama Rolü çok donuk. Banu Alka n ve Mahmut Cevher müthiş bir ikili olmuş bence. Filmin Final Sahnesi herne kadar başarılı olsada üzücü olmuş. Kış aylarında izlemeniz gereken bir Film. Tam bir Uludağ esintisi var.

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 15 Eylül 2017 14:45:15

9

Böyle filmler pek tarzım olmasa da bu filmi beğendim konusu klişe ama kendini izlettiriyor..Banu Alkan her filmin de olduğu gibi bunda da tek tip kadını canlandırma geleneğini sürdürmüş. filme kalite katansa Mahmut Cevher ve Filmin şarkısı olmuş..

Beste: Necdet Tokatlıoğlu
Makâm: Nihâvend
Bir sevgi istiyorum...

performer avatar performer 12 Mayıs 2017 23:18:56

8

oyuncu kadrosunun yetersiz kalmasına rağmen usta yönetmen orhan aksoy ortaya bu imkanlarla yinede güzel bir film çıkarmış...kamerada çetin tunca' nın oluşu da ayrıca filme artı değer katmış. hikaye ve senaryoda başarılı. erkan esenboğa'nın filmde kul landığı müziklerde iyi...dublaj kadrosu başarılı... mahmut cevher seçimi çok yerinde olmuş...reha yurdakul fazla oynamamış...turgut özatay zaten efsane...son olarak oynadığı her filmde yüz ifadesi ve oyunculuğu ile filmlere farklı hava katan aktör ismail hakkı şen'inde filmin izlenmesinde önemli payı var bence...

Kaptan34 avatar Kaptan34 26 Şubat 2017 12:19:13

Banu Alkan güzelliği ile adeta zirve yaptı

Yandex.Metrica