Küçük Karmaşa

(A Little Chaos)

Sinema Filmi

2014

Aşk ve yaşam filminden beri ilk defa, Oscar ödüllü Kate Winslet ve Alan Rickman, bu sefer Alan Rickman yönetmenliğinde Küçük Karmaşa filminde bir araya geliyor. Yıllardan 1682. Güçlü iradeli ve yetenekli bir peyzaj mimarı Sabine De Barra (Kate Winslet), mesleğini Fransa’nın kırsal kesiminde icra etmektedir. Bir gün beklenmedik bir davet gelir. Sabine, Kral 14.Louis’nin sarayında çalışmak için görüşme gerçekleştirir. Kral’ın tasarımcısı Andre Le Notre (Matthias Schoenaerts) Sabine’in karakteristik gözlerinden ve ileri görüşlülüğünden rahatsız olur, ancak yinede Sabine’in Versay Sarayı’ndaki ana bahçelerden birini dizayn etmesi için seçer. Geçen süre zarfında La Notre, Sabine’nin yönteminin içindeki küçük karmaşayı tanımaya başlar.

Sabine kendini ve çalışanlarını açık hava balo salonu ola n Rockwork Grove’u bitirmesi için zorlarken, kendisini tehlikeli rekabetler ve karmaşık bir görgünün içerisinde bulur. Sabine, sınıf ve cinsiyet ayrımlarıyla boğuşurken, kendisini Kral ile sürpriz bir iletişim içinde bulur ve kralın kardeşini Philippe’nin (Oscar ödülü adayı Stanley Tucci) güvenini kazanır. Geçmişinde yaşadığı trajedilere rağmen, Sabine’nin mesleki ve insani temas kurduğu Andre ile aralarında oluşan dürüst ve tutkulu ilişki, ikisinin de yaratıcılığını ortaya çıkarır.

Künye

Yönetmen Alan Rickman
Senaryo
Yapımcı Gail Egan , Ray Cooper , Andrea Calderwood (I)
Müzik Peter Gregson
Görüntü Yönetmeni Ellen Kuras
Vizyona Giriş Tarihi 12 Haziran 2015
Süre 116 dk
Tür Dram, Duygusal, Tarihi
Ülke Ingiltere

Firmalar

The Moments Entertainment (Dağıtımcı)
Hasılat 49.757,5 TL
Toplam İzleyici 3.516
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (1)

riverlicious avatar riverlicious 18 Mayıs 2016 18:46:27

1

Normalde dönem filmlerini severim lakin bu filmin çekiliş amacını anlayamadım.Hele bir de başrolde Kate Winslet oynuyor. boş ve sıkıcı bir film. Ne yazık ki Kate bile kurtaramamış..

Yandex.Metrica