Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mihrez: Cin Padişahı

Mihrez: Cin Padişahı

7,30

(4 kişi yorum yaptı)

2015-01-04 18:06:50 17 Nisan 2015 1 Saat 41 Dk Fantastik Gizem Gerilim Korku Fantastik, Gizem, Gerilim, Korku
IMAX 2d 2d 2d 2d

Yönetmen: Doğa Can Anafarta Doğa Can Anafarta

Ülke: türkiye

Gişe: 113.699

Oyuncular: Gizem İlhan, Melisa Toros, Doğa Konakoğlu, Leyla Yüngül, Tarık Ündüz, Haldun Boysan, Müge Esmeray , Suna Sancaktar, Yiğit Uçar, Nami Esatgil Devamını Gör...

Konusu : İlk kez bir filme konu olan cin padişahların yıllar önce gerçekleşmiş bir olaydan yola çıkarak senaryolaştırıldı. Bir grup gencin daveti üzerine aralarına katılan cinler, hayatlarında yok saydıkları bir olayın bedelini ödetmek için peşlerini bırakmaz. Şeytânî ve azgın cinler bugençlere halisunasyon göstererek akıllarını çelme gücüne sahiptir ve bu durum hayatlarını altüst edecektir.erhaab

5 Ekim 2018 11:24

Sosyal medyada çok haksızca eleştirilmiş bu film. Ön yargılı yaklaştım ama beklentilerimin çok üstünde çıktı. Alışılageldik cin filmlerinden daha farklı bir formata sahip, hani amerikan sineması cin filmi çekse bu film olurdu resmen. Klasik ritüellere bağlı kalmamış, dozajında tutarak dekolteye de vererek farklı bir hava katılmış filme. Efektler bence çok iyi, makyaj da fena değildi hattâ. Oyunculuklar da diğer cin filmlerine göre daha özenli. Haldun Boysan gibi bir üstad var ama keşke rolü daha keskin olsaydı. Senaryo film boyunca güzel gidiyor ama sonunu eksik bağlamışlar. 4 aile de köyden zengin olarak İstanbul'a geliyor ki cinlerle yapılan anlaşmada nasıl zengin oldukları es geçilmiş. Filmin ortalarında zengin olma anlaşması yapıldığı belli ediyor ve ben hattâ define olduğunu düşünmüştüm, buraya bağlayabilirlerdi konuyu. Çok daha güçlü bir final bekledim ama orda tatmin olmadım, yoksa 9 alırdı benden. Ortalık berbat cin filmlerinden geçilmezken bu film gayet de iyi seviyede. Genç yönetmene tebrikler, umut vaadetti.

Cevap Yaz

mısselıda62

24 Mart 2016 15:34

Feba değil ama çok karışık bir film olmuş sonu başı belli değil 10 üzerinden 6

Cevap Yaz

M.Y

25 Kasım 2015 08:04

Film diğer cin filmlerinin aksine daha amerikan tarzı bir film olmuş ruh çağırma burda cin çağırma olmuş kötü ruhlar cinler olmuş filmde bu yer değiştirmeler başarıyla yerleştirilmiş doğa can anafarta hem yönetmen hemde senarist olarak iyi bir iş çıkarmış filmin hikayesi iyiydi başrolde melisa toros rolünde fena değildi filmin kurgusu başarılıydı efektleri de fena değildi sürpriz sonuda güzel olmuş korku türünde başarısız olduğumuzu düşünürsek fena film değil ortalama bir başarısı var en azından farklı bir cin filmi olmuş kısaca korku gerilim hayranları öylesine fazla beklentiye girmeden izlerse zaman geçirmek için uygun bir korku gerilim filmi.

Cevap Yaz

sinemadelisi

24 Nisan 2015 02:11

Filmi 2 gün önce izledim.Türk korku sineması mistik ögelerin kullanılmasıyla birlikte seviye atladı.Bu filmde senaryo olarak başarılı ve iyi kurgulanmıştı.Efektler zayıf olsa da gerilimi yüksek tavsiye edilebilir bir filmdi.Final sahnesini beğenmemekle beraber,filmin kendi içindeki dinamiğini sevdim.Bu arada genç bayan oyuncular çok güzellerdi ve başarılı performanslar gösterdiler.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica