PK

8,67

( 6 kişi yorum yaptı )

PK

(PK)

Sinema Filmi

2014

PK (peekay) isminin anlamı aslında sarhoş demektir. Uzay gezegeninden dünyayı keşif etmek üzere gönderilen PK nın geldiği yerde kimse kıyafet giymemektedir. Dünyamızdan farklı olarak orada yaşayan kişiler konuşma gereği de duymaz ve kendine has özel yeteneklere sahiptir. PK çıplak bir adam olarak dünyaya indiğinde Hintli bir hırsız tarafından boynunda bulunan madalyon çalınır. Bu madalyon onun kendi gezegenine geri dönmesi için lazımdır. Bu hırsızı aramaya başlayan PK kendisini yeni maceralar içerisine atarak insanlarla farklı bir diyalog kuracaktır. PK, gezegeninde uygulandığı şekilde elleri tutma yöntemi ile konuşmayı öğrenir. Ancak bu konuşma oldukça masum soruları beraberinde getirecektir. Madalyonun kendisine geri gelmesi için dünya üzerinde ne kadar Tanrı varsa (tek Yaratıcı hariç) v e onlara tapan adam ne yazık ki sonunda her şeyin anlamsız ve yalan olduğunu görecektir. Bu olayların arasında karşısına çıkan Hintli bir kız haber sunucusu olarak ilk başlarda dediklerine inanmaz. Ancak çıkan olaylar neticesinde PK nın dediklerinin sahte olmadığını görerek ona yardım etmek için onunla birlikte harekete geçer.

Tuba Artan

Oynayanlar

Aamir Khan Aamir Khan P.K.
Anushka Sharma Anushka Sharma Jagat Janani
Sanjay Dutt Sanjay Dutt Bhairon Singh
Boman Irani Boman Irani Cherry Bajwa
Saurabh Shukla Saurabh Shukla Tapasvi Maharaj
Sushant Singh Rajput Sushant Singh Rajput Sarfraz Yousuf
Parikshat Sahni Parikshat Sahni Jaggu's Father
Amardeep Jha Amardeep Jha Jaggu's mother
Reema Debnath Reema Debnath
Dheerendra Dwivedi Dheerendra Dwivedi Terrorist
Sai Gundewar Sai Gundewar Ticket Seller
Ram P. Sethi Ram P. Sethi Uncle in Belgium
Rajiv Gupta Rajiv Gupta Sub Inspector
Brijendra Kala Brijendra Kala Vendor at the Temple
Ranbir Kapoor Ranbir Kapoor Alien 2
Anil Mange Anil Mange Actor Dressed as Vishnu

Son Yorumlar (6)

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 04 Ekim 2017 16:36:00

10

Kabul edilmeli ki, Aamir bu alanda master chef.. Imdb de 8 den aşağı filmi çok azdır. Bu filmde ülkesinde sansasyon yaratmış ve çoğu farklı din mensuplarınca protesto edilmiş olsa da, dünyada olumlu manada ses getirmiş ve çok iyi bir gişe başarısına ulaşarak en çok izlenenler arasına girmiştir..

baran34 avatar baran34 06 Ağustos 2015 00:14:44

9

Filmin ilk 1 saatlik bölümünde; filmin çok abartıldığını ya da büyük bir beklenti içinde olarak seyrediyor olabilirmiyim diye hayıflanmıştım. Fakat değilmiş.. Şimdiye kadar hiçbir filmde olmadığı kadar aynı anda insanı güldüren, hüzünlendiren ve dü şündüren bir yapımmış. Aamir Khan sayesinde Bollywood filmlerini sever oldum. İzlemediğim hiçbir filmi yok. Ghajini, 3 Idiots ve Qayamat se qayamat taq en beğendiğim filmleriydi. Pk ise pik yaptı diyebilirim. Filmin başlangıç hikayesi saçma gelebilir. Senaristlerin asıl amacı dinlerdeki aracıların sorgulattırılması diyebilirim. Bazı arkadaşlar dinlere hakaret ediliyor diyor. Öyle birşey yok. Aamir Khan bu filmin çekimlerinden 2 yıl önce annesi ile hacca gitmiş. Film senaryolarınıda iyice okuyup onay vermeden oynamayan biri. Sadece filmde masum bir çocuk gibi düz mantıkla aradığına cevaplar bulmaya çalışan birini oynuyor. Başrol de oynayan Anushka Sharma için birşeyler söylemeliyim; silikonlu dudaklar ve botokslu yüzü ile hiç hoş olmadı. Sadece onun için değil. Filmlerde oynayacak bütün oyuncular için geçerli bu. Çünkü oynadığı karakterin ruh halini yüzünde yansıtamıyorlar. Bu arada Hindu tarikat lideri olarak oynayan Saurabh Shukla'yı iyi izleyin. Oyunculuğu ders niteliğinde. Luck by Chance filminde de oyuncu koçluğu rolünü üstlenmişti. Hindistan tarihinin 735 crore ile en yüksek gişe getiren bir filmi. Dünya genelinde 100 milyon $ çıtasını aşan tek Bollywood filmi. Rajkumar Hirani'ye ne kadar teşekkür etsek az. İzleyin mutlaka ama mutlaka izleyin...

Samet_ogün avatar Samet_ogün 03 Nisan 2015 00:06:29

Çok iyi bir film hemen izleyin derim aamir khan ın filmleri harika

leon_red avatar leon_red 14 Mart 2015 12:09:48

7

Bu film ile alakalı olarak genel bir kanaat vardı izleyicileri arasın da. İzleyin aydınlanacaksınız ! İzledim ve aydınlandım. Ancak bu aydınlanma öyle anlatıldığı gibi Tibet ya da Nirvana aydınlanması olmadı. Daha ziyade şebekeden evimize ulaşan 220 volt elektriğin ansızın kesilmesi sonucunda. Devrilmesini engellemek için çay tabağı yada kül tablasına yapıştırdığımız. Sadece mahalle bakkalımız da bulunan ve tanesi 25 kuruştan satılan tek renk seçeneği de beyaz olan ( bildiniz siz onu ) MUM aydınlanması yaşadım ben. Tabi bu benim gözlemin ve fikrim. Kim bilir belki siz fizikçilere göre dünyanın oluşumunu sağlayan ( haşa ) Big Bang sırasında ki o ışığı göreceksiniz. Size naçizane bir tavsiyede bulunayım müsaadenizle. Ola ki öyle bir ışık demeti ile karşılaşırsanız sakın ola o ışığa doğru ilerleme gafletine düşmeyin. Rivayet odur ki ışığın hemen ardından aksakallı bir dedenin sizi Gel Gel Gel diye sesleneceği söylenir... İyi Seyirler :)

astraea 02 Şubat 2015 12:21:05

10

mükemmel ötesi.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 22 Ocak 2015 22:51:35

9

adamlar yapınca uzun süresine rağmen sonuna dek izletmesini biliyorlar tebrikler helal olsun diyorsunuz 9/10

Yandex.Metrica