Guzaarish

(Guzaarish)

Sinema Filmi

2010

Ethan vakti zamanında çok ama çok ünlü bir sihirbazdır. Gösterilerinden birisinde düşerek boynunu kırar ve felç kalır. Doktorların çok yaşamaz demesine rağmen 14 yıl yatalak bir biçimde hayatını devam ettiren Ethan, kendi gibi felçli insanlar için umut dolu söylemler sunan bir kitaba ve radyo programına sahiptir. Radyo programından her gün insanlara hayatın güzel olduğuna, ne olursa olsun yaşanılması gereken bir armağan olduğuna dair olumlu mesajlar paylaşır.
Ama öyle bir zaman gelir ki Ethan'ın yaşamak için sevinci ve ümidi tükenir çünkü iç organları ciddi biçimde hasar görmektedir ve çektiği acılara daha fazla tahammül edememektedir. Radyo programından binlerce felçli insana seslenen Ethan bir sabah uyanır ve etrafında bulunan tüm o sevdiği insanlara ölmek hakkını kullanmak istediğinden bahseder. Tüm sevdikleri bu fikre şiddetle karşı çıksalar dahi avukat arkadaşından bu fikri mahkemeye taşımasını ister. Çünkü Ethan "Yaşamak bir haksa ölmek de hak olmalı" diye düşünür. Avukat arkadaşı Ethan'ı çok sever ama öte yandan çektiği acıları bildiği için onun davasını üstlenir.Ülke çapında sansasyona neden olan bu dava mahkeme tarafından reddedilir. Ethan'ın öncesindeki radyo programları ve sonrasındaki ötenazi davası nedeniyle oluşan tezatlıktan mütevellit olsa gerek halk ona epey tepkilidir ancak Ethan da tekrar radyo programı yaparak kendi ölüm hakkı üzerine dinleyicilerin oy vermesini ister.
Bir de Sofia var tabii.. Güzeller güzeli Sofia... Yıllar boyunca Ethan'ın eli, kolu, bacağı olan; O'nun için kendi hayatından vazgeçmiş bir kadın...

Künye

Yönetmen Sanjay Leela Bhansali
Senaryo
Yapımcı Ronnie Screwvala , Siddharth Roy Kapur , Sanjay Leela Bhansali
Müzik Sanjay Leela Bhansali
Görüntü Yönetmeni Sudeep Chatterjee
Ülke Hindistan

Oynayanlar

Hrithik Roshan Hrithik Roshan Ethan Mascarenhas
Aishwarya Rai Aishwarya Rai Sofia D'Souza
Shernaz Patel Shernaz Patel Advocate Devyani Dutta
Aditya Roy Kapoor Aditya Roy Kapoor Omar Siddiqui
Nafisa Ali Nafisa Ali Isabel Mascarenhas
Monikangana Dutta Monikangana Dutta Estella Francis (as Moni Kangana Dutta)
Suhel Seth Suhel Seth Dr. Nayak
Rajit Kapoor Rajit Kapoor Public Prosecutor Vipin Patel
Mahabanoo Mody-Kotwal Mahabanoo Mody-Kotwal Herself
Swara Bhaskar Swara Bhaskar Radhika Talwar
Priyanka Bose Priyanka Bose Singer at the Bar
Sujatha Kumar Sujatha Kumar School Teacher on Phone

Son Yorumlar (1)

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 13 Eylül 2017 12:05:25

10

Julia Roberts, Aishwarya Rai için neden dünyanın en güzel kadını demiş bu filmi izleyince anladım..

Yandex.Metrica