Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Süreyya

Süreyya

7,85

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Kasım 1972 1 Saat 32 Dk Duygusal Dram Duygusal, Dram


Tolga Tan

7 Eylül 2020 14:55

Film konu olarak güzel, oyuncular kaliteli. Fakat filmin sonları çocukları bile güldürecek kadar komik, saçma ve basit. Hakkı sadece saç sakal ile değiştirilmeye çalışılmış, buna karşın ceket ve gömleği bile aynı, ses aynı, tavırlar aynı, evdeki kimsenin onu taniyamamasi mümkün değil. Karşısında kocaman bir portre resmi var, adamin kopyası ve taniyamiyorlar, bu kadarı çocukları bile güldürdü. Keşke filmde bu basit sahne olmasaymis.

Cevap Yaz

performer

4 Ocak 2020 23:02

tüm klişeliğine rağmen filmde cüneyt gökçer'in emel sayın'a olan tutkulu aşkını işleyiş biçiminde metin erksan imzası çok belirgin duruyor.

Cevap Yaz

mavi_superisi

16 Haziran 2018 12:22

Filmin kilit noktası Hakkının Süreyya uçaktan indiğinde beni havaalanında kendi hislerinle tanı demesidir. Bu saçma hatayı yapmasaydı belki de evleneceklerdi. Süreyya'nın havaalanında Engin Çağlar'a sarılması en mantıklı yanı filmin. Ben olsam ben de Engin Çağlar'a sarılırdım :)

Cevap Yaz

Kaptan34

3 Haziran 2017 11:55

Emel Sayın güzelliğine hayran kaldım

Cevap Yaz

GizemK

21 Ocak 2016 17:40

İzlenesidir... Ama filmlerde dublajı çok sevmiyorum... Sahtemsi bi his veriyor bana... Bunda da baş rol oyuncuları hep seslendirilmiş olmasına ve biraz da yavaş ilerlemesine rağmen hoşlandığım bir sinema filmidir. Anlamlandıramadığım tek bir yeri vardır; sonunda Süreyya, Hakkı Bey fakir bir sokak kemancısı olarak geri döndüğünde, sesinden dolayı şaşkınlık geçirir ve onu yemeğe davet ederek Hakkı Beyin yerine oturtur, hatta Hakkı Beyi Kızılay yararına şarkı söyleyeceği geceye çağırarak; Hakkı Bey için ilk ve son defa şarkı söyleyeceğim, der. Gece şarkı söylerken de Süreyya'nın gözleri onu arar... Burada o kemancının Hakkı Bey olduğunu anlamışmıydı diye düşünürüm her izleyişimde ve izleyenlerle konumuz bile olmuştur; anlamıştı veya anlamamıştı diye.. Çünkü hem sesini benzetmiştir Hakkı Beye, hem de Hakkı Beyin küçükken sokaklarda kemancılık yaptığını ve hatta annesinin de kendiyle beraber sokak şarkıcılığı yaptığını bilmektedir...

Cevap Yaz

performer

12 Aralık 2015 22:57

günümüzde nasıl ki bazı yönetmenler istediği filmi çekebilmek için dizi veya reklam filmi çekip para kazanması gerekiyorsa o yıllarda da bazı yönetmenlerimiz de istediği filmi yapımcılara çektirebilmek için önce yapımcının istediği gibi piyasa yani gişe filmleri çekmek zorunda bırakılmıştır. işte bu filmde onlardan biri... metin erksan'ın rejisini tam olarak yansıtamayan bir film bu.

Cevap Yaz

EmelSayınBağımlısı

17 Kasım 2015 14:48

Bence gayet başarılı.Emel Sayın ve Engin Çağlar'ın muhteşem bir uyumu var.Ayrıca emel sayının şarkıları filme ayrı bir renk katmış.100.000 kere izlesem bile her izleyişimde daha çok hayran kaldığım bir film.Zevk sahibi olan anlar

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

6 Eylül 2015 13:31

engin çağlar ve cüneyt gökçer çok başarılı film idare eder filiz akın oynamalıydı emel sayın bu filmde çok pasif kalmış.

Cevap Yaz

benimsinema

7 Mayıs 2015 22:29

tabii ki.metin erksana yakismayan filmlerden biri.. aslinda konu iyi ama sonunu baska türlü yapabilirdi.. cüneyt gökcer i tam öldürebilirdi.. filmi daha cok filmde calan fon müzikler güzel kilmis. tamamen dogru secim.. yada o aradan uzun yillar gecmeden filmi bitirecekti metin bey.. emelin elbette söyledigi sarkilar cok güzel

Cevap Yaz

performer

18 Temmuz 2011 14:24

metin erksan'dan daha iyisi beklenirdi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica