Çağrılan

5,50

( 3 kişi yorum yaptı )

Çağrılan

Sinema Filmi

2015

Altın Portakal Film Festivali’nde 'Fedakar' filmiyle 'Behlül Dal Jüri Ödülü'nü kazanan yönetmen Hüseyin Eleman, yeni filmi 'Çağrılan' ile izleyici korkutmaya hazır.


Yönetmenliğini Hüseyin Eleman'ın yaptığı Çağrılan filmi, found footage tekniği ile izleyiciyi korkutmaya hazır. Senaryosunu Hüseyin Eleman ve Yerkan Kahraman'ın kaleme aldığı filmin kadrosunda Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı, Meral Ceren Türk, Çağla Nefesoğlu, Çağdaş Yılancı, Eray Ertüren, Mina Yorulmaz, Özge Ünlütezcan, Yerkan Kahraman ve Ege Emlek yer alıyor.


Konservatuvar öğrencisi bir grup genç dünyada ilk kez canlı yayında korku filmi çekecek ve yayınlayacaklardır. Set, oyuncular ve seyirciler her şey hazır heyecanla olacakları beklemektedirler. Sinema filmi çekimi ve eş zamanlı olarak yayını baş lar başlamaz her şey kontrolden çıkar ve ortalık kan gölüne döner. Korkutmak için hazırlananlar, kapalı kapılar ardında cinlerin korkunç saldırılarına maruz kalırlar.


Korku severlerin merak ve heyecanla izleyecekleri "Çağrılan" Mars dağıtımıyla 26 Şubat'ta sinemalarda!


Künye

Yönetmen Hüseyin Eleman
Senaryo ,
Yapımcı Cüneyt Ceylan
Görüntü Yönetmeni Berk Tuğcu
Vizyona Giriş Tarihi 26 Şubat 2016
Süre 85 dk
Tür Gerilim, Gizem, Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Onur Palaz (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Barış Akgün (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Ayça Sarıcı (Halkla İlişkiler)
Yönetmen Ekibi Çağdaş Yılancı (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Tuğberk Beşer (Kamera Asistanı)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Film Bahçesi (Yapım)
Katarsis Film (Prodiksiyon)
Hasılat 334.750,56 TL
Toplam İzleyici 30.759
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar (3)

erhaab avatar erhaab 12 Ocak 2018 06:26:06

8

Aksine ben beğendim filmi. Farklı çekim tekniği ile kafa kopma sahnesi, asılma sahnesi ve diğer öldürülme sahneleri son derece iyi çekilmiş.

Cin filmlerini severek izliyorum ve çoğu kişinin aksine Türk korku sinemasının başarılı olduğunu düşünüyoru m. Hemen hemen tüm cin filmleri az çok korkutuyor ve amerikan korku sinemasında aynı gerginliği hissetmek olanaksız nerdeyse.

Bu film bence korkudan çok macera/gerilim gibi. ilk 5-10 dakikadaki kötü oyunculuklar ilerleyen dakikalarda son derece iyi oyunculuklara bırakıyor kendini.

mansur1453 avatar mansur1453 14 Şubat 2017 08:05:15

4

Hüseyin eleman fedakar ve mutlak adalet filmleriyle iyi bir kariyere doğru giderken neden bu filmi çekti acaba tabi neden olacak ticari ama bari özgün bir hikaye olsaydı rec ve mezar buluşmaları karışımı bir film sonundaki sürpriz ve 84 dakikalık kıs a süresiyle vasat bir düzeyi zor tutturuyor filmin kaybettiği şey kendinden önce aynı filmler çekildi karışım yapıp cin çağırma vede finalde bir sürprizle iyi film olmuyor iyi filmi geçtim vasat düzeyi zor tutturan bir film kısaca olumluda bakmama rağmen malesef vasat bir korku denemesi umarım hüseyin eleman fedakar ve mutlak adalet tarzı filmlere geri döner.

lebkuchen avatar lebkuchen 06 Mart 2016 14:01:18

1

Filmin Trailerini izledim...Korkutur,mu bilemem ama,Güleceginiz garanti gibi.!..Yesilcam,da nedir bu israrla cakma,ve sacmalik ötesinden ileri gitmeyen,korku filmi cekme meraki.?...

Yandex.Metrica