Bulantı

7,86

( 3 kişi yorum yaptı )

Bulantı

Sinema Filmi

2015

Sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, “akıl-fikir işleri” yapan mühim bir şahsiyettir.

Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar.

Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermektedir.

Künye

Yönetmen Zeki Demirkubuz
Senaryo
Yapımcı Başak Emre , Ahmet Boyacıoğlu
Görüntü Yönetmeni Türksoy Gölebeyi
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 02 Ekim 2015
Süre 116 dk
Tür Dram, Duygusal, Psikolojik
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ödüller

En iyi yardımcı kadın oyuncu (48. Siyad Türk Sineması Ödülleri-2016)

Ekip

Kurgu Zeki Demirkubuz (Kurgu)
Yapım Ekibi Murat İzzet Arslan (Yapım Amiri)
Abdullah Demirkubuz (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Murat Akbulut (Teknik Yönetmen)
Ülkü Oktay (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Aydın Yıldız (Kamera Asistanı)
Sercan Sert (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Mert Altınbaş (Renk Düzenleme)
Özlem Erol (Renk Düzenleme Asistanı)
Işık Ekibi Hatip Karabudak (Işık Şefi)
Ses Ekibi Gürkan Özkaya (Ses Kayıt)
Mustafa Durma (Final Miks)

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Mavi Film (Yapım)
Hasılat 228.428,49 TL
Toplam İzleyici 21.056
Vizyonda Kaldığı Hafta 16 Hafta

Son Yorumlar (3)

Göztepe avatar Göztepe 17 Ağustos 2018 18:27:37

8

Filmin yönetmeni Zeki Demirkubuz'un başrol oynadığı çok iyi olmasada seyredilebilir diyebileceğim tekdüze bir film. Filmi tek başına sırtlayan Demirkubuz oyunculuğu pek iyi olmasada başrolü kaldırabilmiş. Yönetmenin diğer filmlerine nazaran bu filmin i biraz daha zayıf bulduğumu söyleyebilirim.

mansurx avatar mansurx 12 Kasım 2016 18:39:06

7

Film baştan sona bekleme odası filminin devamı niteliğinde iki filmde de zeki demirkubuz ahmet ve nurhayat demirkubuz elif rolünde hatta film zeki demirkubuz un hayatından esintilerle dolu filmde kızı yazgı demirkubuzda yazgı rolünde zaten filmi zeki demirkubuz karısı ve kızına adamış filmin bekleme odası filmini tamamladığını son 20 dakikasıyla düzelen bir film olduğunu söyleyeyim onun öncesi gereksiz uzun sahneleri olan bir filmdi filme 112 dakika uzun olmuş bekleme odası gibi 88 dakika olsa film daha iyi olabilirdi bir süre sonra insanı zorlayan bir film ama her şeye rağmen fena film değil şebnem hassanisoughi,nurhayat demirkubuz,öykü karayel ve cemre ebuzziya rollerinde fena değillerdi filmi ayakta tutan da kadın oyuncuları olmuş filmi bekleme odası filmi hayranları ve festival filmlerini sevenler izleyebilir bunun dışındaki tempolu filmleri seven yani genel seyirciyi zorlayacak çoğu kapalı mekanlarda geçen düşük tempolu bir film olduğunu söyleyeyim kısaca herşeye rağmen iyi bir film sayılır son olarak filmde küfür ve +18 sahneler olduğunu filmi izleyeceklere de önceden söyleyeyim.

alperoblomov 16 Ekim 2015 18:33:00

7

"Kış Uykusu" için de benzer bir yorumda bulunmuştum. Bu film için de aynı durum geçerli. Edebiyat ve felsefe gibi konularla yakından uzaktan ilgisi olmayanların bu filmi beğenme ihtimali düşük. Varoluşçuluk üzerine okumuş (Soren Kierkegaard, Albert Camus, Jean Paul Sartre) ve bu konular üzerinde düşünenlerin gitmesi gereken bir film. Zeki Demirkubuz ve özellikle Öykü Karayel in oyunculuklarını çok içten ve gerçekçi buldum. Ancak Zeki Demirkubuz un en iyi filmi demek zor. "Yeraltı" filmi bu filmden daha çok iz bırakmıştı.

Yandex.Metrica