Pişt

5,56

( 3 kişi yorum yaptı )

Pişt

(Pişt)

Sinema Filmi

2014

Üç ünlü genç adam çocukluk arkadaşıdırlar. Arka arkaya yaşadıkları travmatik olaylar nedeniyle üçü de ağır depresyona girerek bir kliniğe yatırılır.Depresyon nedeni ile klinie yatan 3 genç, acil tedavi için alternatif yöntemler uygulayan Hidayet Hanım´a emanet edilirler... Hidayet Hanım 3 genci Ada´da bir konağa yerleştirir... Amacı, onları geçmiş korkularıyla yüzleştirerek iyileştirmektir. Bunun için adadaki köylülerle, gençleri korkutmak üzere türlü olaylar planlarlar. Ancak, bilmedikleri bir şey vardır ki o da konakta gerçekten de bir "Peri"nin yaşıyor olmasıdır...

Künye

Yönetmen Can Sarcan
Senaryo ,
Yapımcı Şükrü Avşar
Görüntü Yönetmeni Can Sarcan
Vizyona Giriş Tarihi 29 Mayıs 2015
Süre 102 dk
Tür Komedi, Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu İbrahim Uysal (Kurgu)
Yönetmen Ekibi T. Alper Çağlayan (Yardımcı Yönetmen)
Post-Prodüksiyon Ferhat Gökkaya (Renk Düzenleme)
Makyaj Ekibi Hasan Gevher (Kuaför)
Ses Ekibi Eren Tokluoğlu (Ses Kayıt)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Avşar Film (Yapım)
Hasılat 917.694,25 TL
Toplam İzleyici 116.017
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (3)

mansur1453 avatar mansur1453 10 Şubat 2017 00:35:26

2

Film hakkında ne yorum yapacağımı şaşırdım her filme dünyanın en kötü en çöp filmine bile olumlu bakan biri olarak filme ne yazacağımı şaşırdım filmin amatörce havası abartılı oyunculukları ve klişe çok kötü senaryosu ile film en zor şeylerden birine kalkışmış parodi filme amerikan korku filmlerinin parodisini yapmışlar ama filmle alakasız o kadar sahne var ki film 102 dakikalık uzun süresini kaldıramıyor görüntü yönetmenliğini de filmin yönetmeni can sarcan yapınca malesef film yerlerde sürünüyor filme olumluda bakmama rağmen malesef film vasat altı bir film.

şabanoviç avatar şabanoviç 09 Ağustos 2015 14:58:38

1

kötü bir film amatörce bir havası var beğenmedim

sinemaseverim avatar sinemaseverim 05 Ağustos 2015 19:44:42

Bir film hakkında eleştiriler yapmak zannedildiği kadar kolay değildir. Sinema tekniğini, sinema dilini, çok iyi bilmek ve filmi iyi okuyabilmek gerekmektedir. Filmi okumak demek senaryonun, rejinin, kameranın ve oyuncuların filmdeki başarı oranının eksisi veya artısıdır.
Bir akademisyen değilim. sinema eleştirmrni de değilim. Ancak iyi bir sinema izleyicisi ve tiyatro kültürü almış bir sinemaseverim.

Filmi hangi açılardan eleştirmek gereğini bulamadım. Komedi desen değil, üç beş komik söz, bir iki komik kelimelerle komedi yapıldığını zanneden bir senaryo yazarı var. Sözüm ona bu senaryoyu filme alan yeteneksiz bir yönetmen ve oyuncu kadrosu var. Haaa. bir de yaspım firması var. Bu güne kadar çok değerli ve güzel başarılı filmlere imza atan Afşar filmin bu filme yaptığı yatırım affedilmez.

Kısaca film bir rezalet: yapılan yatırıma, oyunculuğa (yok ya) çok yazık, Seyircinin zamanının çalınması da cabası.

Yandex.Metrica