Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Robinson Crusoe & Cuma

Robinson Crusoe & Cuma

4,88

(4 kişi yorum yaptı)

2015-05-28 09:09:17 4 Eylül 2015 1 Saat 32 Dk Macera Komedi Macera, Komedi
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Gürcan Yurt Gürcan Yurt

Ülke: türkiye

Gişe: 77.021

Oyuncular: Emre Karayel, John Nyambi , Beyti Engin, Damla Debre, Ebru Yücel , Serhat Kılıç, Devin Özgür Çınar, Hakan Bulut, Ömer Ceylan Devamını Gör...

Konusu : Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline yanaşan bir gemi görürler. Bu yelkensiz ve direksiz gemiden Viktor isminde maceracı bir adam iner. Viktor, gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yozlaşan dünyanın kötülüklerinden kaçmış ve yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Viktor’un kızları Donelya ve Yanarin manastır terbiyesiyle yetişmiş, genç ve güzel iki kızdır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yalnızlık içinde geçen sıradan yaşamları böylelikle birden renklenmeye başlar. Kısa sürede Viktor’un kızlarına hayranlık derecesinde aşık olan ikili vuslata erebilmek için türlü yollar denemeye başlarlar. Ancak kıskanç bir kız babası olan Viktor, muhafazakar tavırlarıyla onlar için önemli bir engel olur. Robinson ve Cuma ise aşkları uğruna azimle mücadele etmeye devam ederler...Ali_Alamuti

12 Temmuz 2019 21:30

Ada, deniz, güneş, orman, kısaca mekan güzeldi. Gerisi hakkında fazla bir şey söylemeye gerek yok.

Cevap Yaz

erhaab

16 Şubat 2017 16:42

Yayınlandığı yıllarda hikayeyi düzenli okumuş birisi olarak diyebilirim ki bu film çok daha iyi olabilirdi. Öncelikle anlatılan bölümler hikayenin sonlarına doğru olan bölümler ve nice olay olmuştu aslında. Gürcan yurt cok daha iyi yapabilirdi ve filmin devam bölümü çekilip yalarin-domelya hikayesi 2.filmde anlatılabilirdi. Robi ve cumayı hiç okumamış olanlar neyin neden olduğunu ve daha önceden neler yaşandığını bilmediği için filmin bazı yerlerini anlamakta zorlanabilirler. Gürcan yurt bu sıkıntıyı aşmak için geçmişle ilgili çok şeyi araya sıkıştırmaya çalışmış ama yetmemiş. Bu hikaye minimum 2 filmi hak ediyor.

Cevap Yaz

filmamateur

29 Kasım 2016 01:37

Çok düşük bütçeli, çok dar bir alanda cereyan eden ve çok temposuz bir film. İyi adına ne denir bilmem. Sadece belki ormanlık ve deniz olması iyi olabilir.

Cevap Yaz

mansurx

5 Kasım 2016 03:06

Baştan sona tv dizisi şeklinde ilerleyen ama oyuncuları serhat kılıç ve john nyambi nin varlığı ile ayakta duran yer yer eğlenceli olsa da yerli yersiz küfürler ve ırkçı şakalarla yara almış bir film tadında 92 dakikada biten film orta karar bir filmden öte değil zaman geçirmek için izlenebilinir son olarak filmin sansürsüz halinde epey küfür olduğunu filmin ailecek izlemeye uygun olmadığını da önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica