Robinson Crusoe & Cuma

5,83

( 3 kişi yorum yaptı )

Robinson Crusoe & Cuma

Sinema Filmi

2015

Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline yanaşan bir gemi görürler. Bu yelkensiz ve direksiz gemiden Viktor isminde maceracı bir adam iner. Viktor, gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yozlaşan dünyanın kötülüklerinden kaçmış ve yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Viktor’un kızları Donelya ve Yanarin manastır terbiyesiyle yetişmiş, genç ve güzel iki kızdır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yalnızlık içinde geçen sıradan yaşamları böylelikle birden renklenmeye başlar. Kısa sürede Viktor’un kızlarına hayranlık derecesinde a şık olan ikili vuslata erebilmek için türlü yollar denemeye başlarlar. Ancak kıskanç bir kız babası olan Viktor, muhafazakar tavırlarıyla onlar için önemli bir engel olur. Robinson ve Cuma ise aşkları uğruna azimle mücadele etmeye devam ederler...

Künye

Yönetmen Gürcan Yurt
Senaryo
Yapımcı Cüneyt Ceylan , Emin Eminoğlu
Görüntü Yönetmeni Jean Paul Seresin
Vizyona Giriş Tarihi 04 Eylül 2015
Süre 92 dk
Tür Komedi, Macera
Ülke Türkiye
Internet Sitesi http://www.robinsoncuma.com/

Oynayanlar

Serhat Kılıç Serhat Kılıç Robinson Crusoe
John Nyambi John Nyambi Cuma
Beyti Engin Beyti Engin Bay Victor
Damla Debre Damla Debre Yalarin
Ebru Yücel Ebru Yücel Domelya
Emre Karayel Emre Karayel Robinsonun Babası
Devin Özgür Çınar Devin Özgür Çınar Robinsonun Annesi
Hakan Bulut Hakan Bulut Robinsonun Rüyasındaki Yaveri
Ömer Ceylan Ömer Ceylan

Ekip

Yapımcı Çağrı Erdoğan (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Taner Sarf (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Cansu Türkeli (Sanat Yönetmeni)
Cansu Türkeli (Sanat Yönetmeni)
Post-Prodüksiyon Onur Altın (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Salim Öndin (Renk Düzenleme Asistanı)
Ses Ekibi Samet Yılmaz (Ses Kayıt)
Efektler Kerem Uçar (Compositing)
Erkan Köksoy (Compositing)

Firmalar

Film Bahçesi (Yapım)
Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 845.466,79 TL
Toplam İzleyici 77.021
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar (3)

erhaab avatar erhaab 16 Şubat 2017 16:42:54

1

Yayınlandığı yıllarda hikayeyi düzenli okumuş birisi olarak diyebilirim ki bu film çok daha iyi olabilirdi. Öncelikle anlatılan bölümler hikayenin sonlarına doğru olan bölümler ve nice olay olmuştu aslında. Gürcan yurt cok daha iyi yapabilirdi ve fil min devam bölümü çekilip yalarin-domelya hikayesi 2.filmde anlatılabilirdi. Robi ve cumayı hiç okumamış olanlar neyin neden olduğunu ve daha önceden neler yaşandığını bilmediği için filmin bazı yerlerini anlamakta zorlanabilirler. Gürcan yurt bu sıkıntıyı aşmak için geçmişle ilgili çok şeyi araya sıkıştırmaya çalışmış ama yetmemiş. Bu hikaye minimum 2 filmi hak ediyor.

filmamateur 29 Kasım 2016 01:37:44

3

Çok düşük bütçeli, çok dar bir alanda cereyan eden ve çok temposuz bir film. İyi adına ne denir bilmem. Sadece belki ormanlık ve deniz olması iyi olabilir.

mansurx avatar mansurx 05 Kasım 2016 03:06:51

5

Baştan sona tv dizisi şeklinde ilerleyen ama oyuncuları serhat kılıç ve john nyambi nin varlığı ile ayakta duran yer yer eğlenceli olsa da yerli yersiz küfürler ve ırkçı şakalarla yara almış bir film tadında 92 dakikada biten film orta karar bir film den öte değil zaman geçirmek için izlenebilinir son olarak filmin sansürsüz halinde epey küfür olduğunu filmin ailecek izlemeye uygun olmadığını da önceden söyleyeyim.

Yandex.Metrica