Takip

8,21

( 5 kişi yorum yaptı )

Takip

Sinema Filmi

1981

Film, iki kaçakla onların peşindeki emekli komiserin hikâyesini anlatır. Bir grup mahkûmu nakletmek için kullanılan araç trafik kazası geçirir. Mahkûmlardan Kör Mustafa ve İdamlık Hasan kaçmayı başarırlar. Kötü hava koşulları ve ormanlık arazi mahkûmların izinin bulunmasını imkânsız hâle getirir. Ancak hayattan beklediğini bulamamış emekli komiser Hüseyin mahkûmların peşine düşer. Amacı mahkûmları adalete teslim ederek kendisini oğluna ispat etmektir. Hüseyin mahkûmları ormanın derinliklerinde yakalar. Fakat yoğun kar sebebiyle kapanan yollar durumu mahkûmların lehine çevirir.

Künye

Yönetmen Remzi Jöntürk
Senaryo
Yapımcı Hüsnü Çetiner
Görüntü Yönetmeni Çetin Tunca
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mart 1982
Tür Macera
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Ayaz, Firari, Kaçak, Karlı Yol Daha Fazlası

Oynayanlar

Cüneyt Arkın Cüneyt Arkın Hasan
Oya Aydoğan Oya Aydoğan Oya
Fikret Hakan Fikret Hakan Komiser Hüseyin
Eşref Kolçak Eşref Kolçak Mazhar
Hayati Hamzaoğlu Hayati Hamzaoğlu Kör Mustafa
Kadir Savun Kadir Savun Kadir Baba
Yılmaz Köksal Yılmaz Köksal Seyyit Han
Ülkü Özen Ülkü Özen Nazo Gelin
Atilla Ergün Atilla Ergün Barış'ın Üvey Babası
Kazım Kartal Kazım Kartal Kazım
Barış Aydın Barış Aydın Barış
Serdar Bora Serdar Bora Seslendirme
Nizam Ergüden Nizam Ergüden Namaz Kılan Adam
Seyfettin Karadayı Seyfettin Karadayı Dede
Sait Ergenç Sait Ergenç Kadir Savun Seslendirmesi
Dinçer Çekmez Dinçer Çekmez Kazım Kartal Seslendirmesi
Ayşin Atav Ayşin Atav Oya Aydoğan Seslendirmesi
Ayton Sert Ayton Sert Seyfettin Karadayı Seslendirmesi
Orhan Alkan Orhan Alkan Atilla Ergün Seslendirmesi
Erdoğan Esenboğa Erdoğan Esenboğa Yılmaz Köksal Seslendirmesi
Kamran Usluer Kamran Usluer Fikret Hakan Seslendirmesi
Toron Karacaoğlu Toron Karacaoğlu Eşref Kolçak Seslendirmesi
Sadettin Erbil Sadettin Erbil Hayati Hamzaoğlu Seslendirmesi
Esen Günay Esen Günay Cüneyt Arkın Seslendirmesi

Ekip

Post-Prodüksiyon Sedat Karadeniz (Negatif Kurgu)
Mustafa Kul (Negatif Kurgu)
Ziya Uçak (Laboratuar)
Selahattin Kaya (Laboratuar)
Sabahattin Hoşsöz (Renk Düzenleme)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Kayıt)
Sedat Karadeniz (Senkron)

Firmalar

Gökçen Film (Yapım)

Son Yorumlar (5)

Sinecan06 avatar Sinecan06 09 Şubat 2015 21:20:32

12 Eylül Darbesi'nin izlerini görebileceğiniz bir kaçış hikayesi. Diyaloglar fena

performer avatar performer 15 Mayıs 2011 22:24:05

8

bence güzel bir film. sadece cüneyt arkın'ın drama köprüsü türküsünü ikide bir mırıldanması tuhaf kaçmış. zaten merhum remzi jöntürk'ün filmlerinde böyle şeyler oluyor.

tko avatar tko 15 Ocak 2009 09:19:01

Çetin bir kış günü mahkum nakli için yola çıkan cezaevi arabası devrilir.Bu sayede sadece 2 kişi kaçarak kurtulur.Bunlardan biri idamlık(Cüneyt Arkın) diğeri ise Kör(Hayati Hamzaoğlu).Mahkumların bu kaçış sırasında başlarından geçen anlatılır.Senaryo iyi.Hayati Hamzaoğlu'nun oyunculuğu mükemmel.Başrol oyuncularını biraraya geldiği nadir filmlerden.Göze batan hata ise lapa lapa karın yağdığı kış gününün hemen ardından bardaktan boşanırcasına yağan yağmur ve anında eriyen karlar.

Alın yazısı avatar Alın yazısı 30 Kasım 2008 17:37:11

10

Ayaz bir kış günü devrilen ceza evi arabasının içinden kaçan iki mahkumun ve peşlerine düşüp onları kanuna teslim etmek için oğluna söz veren bir komser’in( Fikret Hakan ) öyküsüKadrosu geniş olan bir film; biri parayla satılıp arkadaşını bile vurmayı göze alan Özgürlük için her şeyi yapabilecek bir mahkumdur ( Hayatı Hamzaoğlu ) Diğeriyse bir kan davası yüzünden kendi öz çocuklarına bilmeden kurşun sıkmış ancak içini intikam ateşi bürüyen bir Asil Mahkum ‘’ Hasan ‘’ ( Cüneyt Arkın ) özgürlük ve intikam için karlı yollarda bir dram Diğer rollerde Eşref Kolçak – Yılmaz Köksal ve Oya Aydoğan filmin finali İbretliktir…Takip Filmindeki Rolüyle C.Arkını çok Beğeneceksiniz.Mutlaka İzlenmeli…

shandor 06 Aralık 2007 16:37:12

6

Filmin ismi gibi icinde takip sahneleride var Bunun icin arac kiralanmis sahneler ic leventte cekiliyor.Aksam saat 9 gibi yollar tenha set kuruldu Bu gunku animalya hayvan hastanesinin yanindaki yoldan arabalar pes pese cikiyor on deki aracta Cuneyt Arkin ve Serdar Bora var .Arabayi serdar Bora kullaniyor mot sesi ile cekim basladi kamera arabalari yakalayamadi.Tekrar alindi bu sefer aracin benzini bitti .Kisa bir bekleyisten sonra benzin geldi cekim tekrar basladi araclar ilk sokaktan cikip alt sokaga gecti ve burdan donup yan yola girecek cekim gayet guzel gidiyor bu sirada filim cekildigini gorenler seyretmek icin geliyor ve araclarin gececegi yola bir kamyonet gelip park ediyor ve cekimi seyretmeye basliyor set ekibi aksiyona konsantre kimse kamyonetin farkinda degil araclar suratle yan yola cikiyor ilk cikan arac Cuneyit Arkinin icinde oldugu arac ve bir anda kaza oluyor o suratle kamyonete carpan basrol araci kullanilamaz hale geliyor ve set duruyor.Filmin arka planinda yasanan gercek ve bir okadarda cidti bir kaza sans eseri kimseye birsey olmadan atlatilmis oluyor ama zaman ve maliyet acisindan hesapta olmayan sonuclar doguruyor.Simdilerde ise o gunlerden hos bir ani olarak aklimizda

Yandex.Metrica