Talihsizler

8,36

( 2 kişi yorum yaptı )

Talihsizler

Sinema Filmi

1959

Çiftlik sahibi İzzet Ağa (Nuri genç) annesi babası kazada ölen bir çocuğu  karısının  (İclal Genç) bütün itirazlarına rağmen evine alır. Aynı yaşlarda kendi oğlu Necdet ve kahyanın torunu Ayşe birlikte büyürler. Ayşe (Nedret Güvenç) ile Ahmet (Toygar Belevi) birbirlerini sevdiklerini anlar ve evlenmeye karar verirler. Diğer taraftan Necdet (Ahmet Tarık Tekçe) çiftlikte çalışan Zeynep' i  (Fatma Girik) hamile bırakmıştır. Annesinin de teşviki ile Ahmet' i para ve haber göndermek üzere Zeynep' in evine gönderir. Bu gidip gelmelere şahit olan köylü ikisinin arasında aşk olduğunu zanneder. Bir tartışma anında Necdet Zeynep' i bıçaklayarak öldürür. Ahmet' ten şüphelenen Jandarma düğün günü onu tevkif eder. Ahmet hapse girer, dedesi ölen Ayşe yalnız kalmıştır. Bir akşam zorla eve giren Necdet, A yşe' ye tecavüze yeltenir. Ayşe İstanbul' a kaçar ve bir ailenin yanına sığınır. Ahmet' ten bir erkek çocuk dünyaya getirir. Suçsuz olduğu anlaşılan Ahmet hapisten çıkar. Kader baba ile oğulu karşılaştırır ve aile bir araya gelir.

Künye

Yönetmen Nuri Akıncı
Senaryo
Yapımcı Ali Kurna
Görüntü Yönetmeni Cezmi Ar
Tür Dram
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Talihsizlik Daha Fazlası

Oynayanlar

Toygar Belevi Toygar Belevi Ahmet
Nedret Güvenç Nedret Güvenç Ayşe
Fatma Girik Fatma Girik Zeynep
Ahmet Tarık Tekçe Ahmet Tarık Tekçe Necdet
Muazzez Arçay Muazzez Arçay
Ahmet Turgutlu Ahmet Turgutlu Hasan
Nuri Genç Nuri Genç İzzet
İclal Genç İclal Genç Anne
Münevver Girik Münevver Girik Zeyneb'in Annesi
Kemal Ergüvenç Kemal Ergüvenç Ahmet Tarık Tekçe Seslendirmesi
Fuat İşhan Fuat İşhan Toygar Belevi Seslendirmesi

Firmalar

Doğu Film (Yapım)
Pesen Film (Dağıtım)

Son Yorumlar (2)

mkurtsen avatar mkurtsen 11 Temmuz 2009 01:20:07

9

dburakb isimli arkadaş. Ayıp olmuyormu? Sen bu filmleri izlemeden yalan, yanlış üç beş kelimelik yorumlar yapıyorsun.Yaptığın altı kelimelik yorumun filmle hiçbir alakası yok. Kötü tohum filmine yaptığın yorumdada seni yakalamıştım. Sektörel üyeyim d iyorsun çok ayıp, çok ayıp.

mkurtsen avatar mkurtsen 11 Temmuz 2009 01:13:07

9

Talihsizler 1959 yapımı bir film.Dolayısiyle  filmin başrol oyuncusu(1930 Doğumlu) Nedret Güvenç'in 29 yaşında çektiği bir film. Nedret Güvenç'in başrol oynadığı günümüze ulaşabilen az sayıdaki filmlerinden biri. Filmin ilginç tarafı  filmde ikinci k adın olarak kısa bir rolü bulunan Fatma Girik'in gerçek annesi ile ana-kızı oynaması. Film bir çiftlikte beraber büyüyen kahyanın torunu Ayşe ile çiftlik sahibinin evlat edindiği Ahmet'in aşkını anlatıyor. Elli yıl öncesinden gelen film Nedret Güvenç (Rolunü kendi konuşmuş) ve ona eşlik eden Toygar Belevi sayesinde sıkılmadan izleniyor .Filmi izleyebildiğim için kendimi şanslı ve talihli  sayıyorum.

Yandex.Metrica