Kurbağa Krallığı

(Frog Kingdom)

Sinema Filmi

2013

Kurbağa Kral, tarihlerindeki en heyecan verici etkinlik olan Kurbağa Olimpiyatları’nda en çok madalya alan sporcuyla kızını evlendireceğini duyurur.

Buna hazırlıksız yakalanan ve bağımsız bir kişiliğe sahip olan Prenses kaderini kendi ellerine almak için firar eder. Erkek kurbağa gibi giyinerek halka karışır ve olimpiyatlara katılır. Halk pazarında sokak satıcısı olan Yağmur ve onun yardımcısı Küçük Ken ile arkadaş olur. Memnuniyetsiz müşterilerinden köşe bucak kaçan Yağmur bir anda kendini Kurbağa Olimpiyatları’nda bulur.

Bu sırada, Kurbağa Kral prenses kayıp olduğu için kâbus gibi günler geçirmekte ve kara kara kızını nasıl bulacağını düşünmektedir. Bu arada karallığı işgal etmek için plan yapan Yılan Kral, casuslarını Kurbağa Olimpiyatı’na sızdırır. Yağmur ve Prenses arkadaşlarını onları yarışmalardan önce tembel ve şişman yapmak için tutulan adamların tuzaklarından kurtarırlar. Prenses, cinsiyetinden ve onun kraliyet ailesinden biri olduğundan habersiz, keskin zekâlı sokak satıcısı Yağmur’a gönlünü kaptırır fakat yarışmayı kazandıktan ve krallığı kurtardıktan sonra, Yağmur ve Küçük Ken kimseye haber vermeden krallığı terk ederler.

Künye

Yönetmen Nelson Shin , Melanie Simka
Senaryo , ,
Yapımcı Barry Brooker , Mychal Simka
Vizyona Giriş Tarihi 11 Aralık 2015
Süre 89 dk
Tür Animasyon, Komedi, Macera
Ülke Çin ABD

Firmalar

The Moments Entertainment (Dağıtımcı)
Hasılat 725.906,24 TL
Toplam İzleyici 63.680
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica