Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Toprak Ana

Toprak Ana

9,13

(37 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1973 Dram Dram

Yönetmen: Memduh Ün Memduh Ün

Ülke: türkiye

Oyuncular: Suphi Tekniker, Talat Gözbak, Tamer Yiğit, Fatma Girik, Emel Özden, Zerrin Arbaş, Yavuz Selekman, Hikmet Taşdemir, Muazzez Kurdoğlu, Meral Kurtuluş Devamını Gör...

Konusu : Ali'nin annesi, oğluna düğün yapabilmek için Kazım Ağa'ya borçlanır, ama ağa onu kandırır ve sonunda Ali'yle annesinin elde ettiği mahsulün neredeyse dörtte üçünü alır. Ali bundan kendini sorumlu tutar, eşiyle birlikte çalışmaya başlarlar, ama işler yine karışır ve sorunu çözmek anneye kalır.performer

11 Nisan 2019 22:41

öncelikle suphi tekniker ve fatma girik'in oyunculukları muhteşem... köy meydanında fatma girik ve oğulları arasındaki dövüş sahneleri çok fazla uzatılmış ve filmin çoğu sahnesi de zaten dövüş ve kavga olarak geçiyor...tamer yiğit'in yerine tarık akan çok iyi giderdi sanki.

Cevap Yaz

sinemaadamı

11 Ekim 2017 11:47

film restore edilmiş çok ta iyi olmuş fakat çok şaşırdım. filmin fanatik yayının sade çekimi 87 dk orjinal vhs den 7 dk kısaydı diye biliyordum ama fanatik restore etmiş filmi film 99 dk olmuş. normalde daha da kısaltırlardı ama eleştiri yağmurundan sonra bir jest yaptı ve orjinal vhs kaydında bile olmayan sahneler çıktı piyasaya. youtubede mevcut şuan izlemek isteyenler ulaşabilir. film 10 numara 5 yıldız. ee yönetmen rahmetli memduh ün senaryo duygu sağıroğlu başrollerde de tamer ve fatma varsa tadından yenmez zaten.

Cevap Yaz

yeşilçam1979

28 Eylül 2017 18:11

Yaklasik 30 yil önce betamax kasette seyretmistim bu filmi, ve de cok etkilenmistim. Butun oyuncular muhtesem oynamis hakikaten. Bence Tamer Yigit in en guzel filmi bu. Fatma Girik in tabiki onlarca guzel filmk var.

Cevap Yaz

sinemaagresif

3 Aralık 2015 13:23

üye arkadaşlar söylenmesi gereken herşeyi söylemişler . bana pek bi şey kalmamış söylenen tüm güzel yorumların hepsine katılıyorum. gerçekten bir şaheser bir başyapıt toprak ana. oynayana da çekene de yazana da helal olsun.

Cevap Yaz

sinemaadamı

31 Ekim 2015 13:45

film on numara 5 yıldız. çekim , görüntü , ses , tema , konu , mesaj , oyunculuk yönetmen hepsi 10 numara üstad memdun ün çok iyi bir iş çıkarmış. sistemi çok güzel şekilde eleştirmiş. bir köy ağasının cahil köylüyü ezdiği sömürüye baş kaldıran bir köy delikanlısı ile onu kötü yoldan kurtarmaya çalışan bir annenin dramı. evlat haklı da olsa ana yüreği katil olmasını , eşkiya olması ve namus kirleten alçak bir insan olmasını istemez. fatma giriğin tamer yiğiti dövdüğü sahne çok inandırıcıdı ama öldürdüğü sahnede çok acıklıydı hele seha okuşun türküleri ve finaldeki müziği çok hüzünlüydü. sadettin erbil de üstad tamer yiğitin oyunculuğuna ayrı bir renk katmış. filmin çekildiği mekanlarda konuya çok uygun seçilmiş müziklerde daha da bi dehşet. düğün sahneleri ve filmin son sahneleri çok güzeldi tamer yiğitin fatma anamızı dövdüüğü sahnede güzeldi bundan sonra ne sen benim anamsın ne de ben senin oğlunum. dehşet sahnelerdi hele bilezikleri çaldığı sahnede yavuz selekmanın tamer yiğitin boynundan kavradığı sahne müthiş bir oyunculuktu. çok güzel br film çok değerli oyuncular yönetmen hepsi 10 10 10 numara.

Cevap Yaz

oğuzzz

24 Ekim 2015 17:47

film güzel,Memduh ün iyi bir oyuncu kadrosu oluşturmuş, Fatma Girik, Tamer Yiğit ve,Yavuz Selekman rollerinin hakkını vermişler.

Cevap Yaz

vatansever10

6 Ağustos 2014 23:34

asi söz dinlemez bır evladın,kocası olmayan tek basına çocuklarını büyütmüş bır anneyı perişan etmesı.... fatma girik çok güzel icra etmiş rolünü...

Cevap Yaz

performer

23 Mart 2014 00:22

bu arada çok gerçekçi diyaloglar var.

Cevap Yaz

performer

23 Mart 2014 00:09

zaman zaman abartmışlar bu kadarda olmaz denilen ama zaman zamanda muhteşem bir film dediğim güzel bir film. normalde 8 puan gibi görünsede bence 9 puanlık bir film. filme gerçekten gönülden emek harcandığı izlerken bile belli oluyor. yönetmen memduh ün oyuncu yönetiminde gerçekten çok başarılı, özellikle filmin başlarındaki 2 küçük çocuktan çok güzel yararlanmış ve bu çocukların ağa rolündeki talat gözbak ile karşılıklı rolleri mizahi bir şekilde anlatmış. filmin başlarındaki bu 2 çocuk ve ağanın atışma sahneleri eminim sinemaya gelen çocuk seyirci için yapılmış (yazlık sinemadaki çocuklar filmin sonlarına doğru zaten annelerinin kucağında uykuya dalacaktır) şimdiye kadar gördüğüm en sempatik kötü adam ağa rolünü başka bir filmde gördüğümü pek hatırlamıyorum, bence ali şen bile bu kadar sempatik kötü olmamıştır bunda onu seslendiren pekcan koşar ın da etkisi vardır mutlaka, normalde pekcan koşar kötü adam sesi değildi bilirsiniz.

Cevap Yaz

dieFohlen

27 Ocak 2014 13:27

Mükemmel bir film. Fatma Girik ve Tamer Yiğit oyunculuklarını en üst seviyede sergilemiştir. İzlenilmesini tavsiye ederim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica