Turist Ömer Arabistan'da

8,02

( 19 kişi yorum yaptı )

Turist Ömer Arabistan'da

Sinema Filmi

1969

Künye

Yönetmen Hulki Saner
Senaryo
Yapımcı Hulki Saner
Görüntü Yönetmeni Mengü Yeğin
Eser
Tür Komedi, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Çadır, Çöl, Deve, Mısır, Piramitler Daha Fazlası

Ekip

Işık Ekibi Recep Köseoğlu (Işık Ekibi)
Müzik ekibi Belkıs Özener (Şarkılar)

Firmalar

Saner Film (Yapım)

Son Yorumlar (19)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 17 Kasım 2016 16:42:46

Dublaj kötü olmuş sanki yabancı film izleniyormuş havası veriyor. Bazı büyük sanatçılar vardır onlar en az görünümleri kadar sesleri ile de seyirciyi kendilerine hayran bırakır ve onlara kendi seslerinden başka ses yakışmaz. Sadri Alışık, Kemal Sunal , Şener Şen, Zeki Alasya ve Metin Akpınar gibi ustaları buna örnek olarak gösterebiliriz.

benimsinema avatar benimsinema 27 Eylül 2014 21:07:01

6

Filmin tekrar dublaj edilmesi iyi olmamis tabiiki. Belki de orjinali yandi diye yada zarar gördü diye olabilir.. ama cok sükür jeyan mahfi tözüm yasiyor feri canseli o seslendirebilirdi... ayrica feri cansel ikinci rolde kalmis gibiydi...

seba avatar seba 15 Eylül 2013 11:15:57

Filmin seslendirmesi arkadaşların da dediği gibi berbattı. Sanki yabancı film dublajı gibiydi. Anladığım kadarıyla konuşma textleri de sonradan hazırlandığı için filmi konuşanlarla oyuncuların konuştukları farklı. Onun içinde yabancı film dublajı gi bi olmuş.

jeremiekhan 12 Eylül 2013 13:12:11

bu filmin orjinal sesleriyle izlemeden yorum yapmanın yanlış olacağını düşünüyorum böyle yamalı bohça gibi

fecrialem 13 Kasım 2011 15:20:11

bende bu sabah kanaltürkte filmin başını izledim. dublaj inanılmaz kötüydü. hatta maç anlatılan radyoda ismi geçen bazı futbolcuların isimleri hakan,rıza,tugay falandı ki bunların çoğu film çekildiğinde daha doğmamıştı bile. her neyse sadri alışık 3- 4 film dışında tarz olarak seyrettiğim bir isim değil zaten. ama nostalji adına syretmeye çalıştım ve 10 dakika dayanabildim.

missy77y avatar missy77y 24 Temmuz 2011 12:44:07

bu sabah kanaltürk'te oynuyordu birkaç dakikalığına izledim ben de herkese katılıyorum keşke sadri alışık'a dublaj yapılmasaymış. zihni göktay elinden geldiği kadar sesiyle turist ömer'i yansıtmaya çalışmış ancak ne yazık ki o tiplemeye sadri alışık' ın sesi dışında hiç kimsenin sesi gitmez. dikkatimi çeken başka bir unsurda diğer sanatçıların (benim gördüğüm kadarıyla feri cansel, ferit şevki, ve erol büyükburç) seslendirmeleriydi. bir tuhaflık ve yapaylık vardı, insan yabancı film izler gibi hissediyor kendini. sebebini merak ettim doğrusu.

Yandex.Metrica