Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Türkiyem

Türkiyem

8,41

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 25 Dk

Yönetmen: Remzi Jöntürk Remzi Jöntürk

Ülke: türkiye

Oyuncular: Necip Tekçe, Baykal Kent, Ahmet Sabahi, Mine Sun, Talat Gözbak, Sümer Tilmaç, Nilgün Saraylı, Müşerref Tezcan, Salih Kırmızı, Halil İbrahim Tezcan Devamını Gör...

Konusu : Film, Batı Trakya Türklerine uygulanan baskı politikasının yarattığı dramları konu edinir. Yunan devleti uluslararası anlaşmaları çiğneyerek ülkede yaşayan Türkleri üstü kapalı şekilde göçe zorlamaktadır. Bölgedeki Türkler ise arazilerini yok pahasına satarak kaçmaktadır. Türkler için yazılan bu gizli senaryonun ayaklarından biri de Kilya Andreas’tır. Andreas devlet adına örgütlediği adamlarla Türklere komplo kurmaktadır. Bununla birlikte Andreas, Binnaz adında bir Türk kızına âşıktır. Ancak Binnaz’ın gönlü Ahmet adında bir Türk gencindedir. Bu nedenle Andreas, Ahmet’i ortadan kaldırarak Binnaz’a sahip olacağını düşünür. Bunun için bir oyun oynamaya karar verir.daglargibi

29 Mayıs 2013 21:16

Bati Trakya Türkelri nin drami ni anlatmak icin sinema ya uyarlanan film ne yazikki amatörlük ten kurtulamamistir Sümer Tilmac Talat Gözbak ve Salih kirmizi gibi üst kadrolu oyuncularin varligi bile filmi kurtaramamis, senaryo cok zayif slogan vari olmaktan ileri cikamiyor adeta o dönem hit olan Türkiyem sarkisina bir film yapalim ama öylesine yapalim diye yapilmis biraz daha fazla kafa yorulsa biraz daha gercekci olsa güzel bir film yapilabilirdi.

Cevap Yaz

performer

9 Şubat 2012 23:10

milli duyguları ön planda bir film. fakat çok amatör duruyor.6

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

23 Haziran 2009 16:45

Ahmet Sabahi de kadıköy yeldeğirmeni tarafında alt katta otururdu eskiden, o da kaybolup gitti..Film müşerrefin türkiyem şarkısına natık, o senaryo mertebesinde çekilmişti.

Cevap Yaz

Yuxel1907

13 Mayıs 2009 13:42

1980 askeri darbesinden sonra adeta milli marş gibi söylenmeye başlanmıştı. Ay-yıldızlı kostümüyle Müşerref Tezcan (Akay) adeta milli solist haline gelmişti.

Cevap Yaz

müsteşar

29 Eylül 2008 15:27

batı trakya türklerinin yaşadığı zorlukları anlatmaya çalışan bir yapım..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica