Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Deliormanlı

Deliormanlı

6,92

(4 kişi yorum yaptı)

2015-11-15 09:56:18 1 Nisan 2016 1 Saat 43 Dk Dram Spor Macera Dram, Spor, Macera
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Murat Şeker Murat Şeker

Ülke: türkiye

Gişe: 149.010

Oyuncular: Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Gürkan Uygun, Gamze Demir, Ünal Silver, Altan Gördüm, Sema Poyraz, Danny Williams, Yücel Erten, Hakan Bilgin Devamını Gör...

Konusu : Savaş Türkyılmaz, “Deliormanlı” lakaplı, Avrupa şampiyonu milli bir boksördür. Karısı öldükten sonra Deliormanlı ortadan kaybolur. Annesinin tedavi masraflarını karşılamak için ringlere geri dönme kararı alan Deliormanlı’nın yolu ünlü televizyoncu Hülya Yiğit ile kesişir. Büyük final maçına hazırlanan Deliormanlı ve Hülya’nın bu yoldaki en büyük engeli menajer ve mafya babası Tahsin Kara’dır.tevfikcakmak

24 Kasım 2016 06:13

Sylverster Stallone'ın boksör olduğu Rocky filminden uyarlama.Filmin konusu,çok tanınmış bir yabancı filmden kopya olunca bütün tadı kaçmış.

Cevap Yaz

ser36

17 Kasım 2016 08:18

bu film aşırı milliyetçi bir havası olan sıkıcı bir film ben beğenmedim

Cevap Yaz

mansurx

6 Kasım 2016 12:25

Film baştan sona klişe bir konuya sahip bir boks filmi olmasına rağmen ilk yarısı dram filmi gibi olmuş film ikinci yarısında bir boks filmi olduğunu hatırladı onun öncesi dram,suç hatta komedi bile yer aldı filmde bir uyumsuzluk var dram ağırlıklı olmasına rağmen dramatik yapısı da zayıf bir film gürkan uygun un sevimli kötü adam rolü çakallarla dans serisinde olsa filme yakışırdı burada bu sevimli kötü adam rolü olmamış malesef sarp levendoğlu deliormanlı rolünde malesef tutuk bir performans göstermiş birce akalay fena değildi soykut turan ın görüntü yönetimi filmi ayakta tutmuş malesef sevgili murat şeker bilmediği sularda yüzmüş komedide daha başarılı zaten bu filmden hemen sonra çakallarla dans 4 filmini çekti film 286 kopya gibi büyük bir kopyayla vizyona girmesine rağmen 150 bin gişeyi zor sağladı kısaca ortalama bir filmden öte değil oyuncuları için izlenebilinir.

Cevap Yaz

Yuxel1907

6 Nisan 2016 12:11

Murat Şeker gibi çok donanımlı bir rejisörün çekebileceği filmlerden biri Deliormanlı.. Filmin görüntüleri, müziği, kısa rollere bile seçilen oyuncu kalitesiyle bile aslında bu yapımın ne denli yoğun bir emeğin yansıması olduğunu bize gösteriyor. Filmin temposu, senaryodaki anlatımın yalınlığı ve boks sahnelerinin arttırılması gibi eleştirilerde bulunsak da, genel olarak Türk Sinemasının yüzakı projelerinden biri olarak Deliormanlı hep hatırlanacak..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica