Ceberrut

4,25

( 2 kişi yorum yaptı )

Ceberrut

Sinema Filmi

2015

İnternet fenomeni olmak için Youtube’ta video yayınları yapan dört üniversiteli genç, uyduruk videolarla bir türlü istedikleri sonuca ulaşamıyorlar. Yeni videolar çekmek için internet araştırması yapan gençler, bir villada yaşanan enteresan hikayeye rastlarlar. Fenomen olmak için, yaşanan trajik hikayenin iyi bir malzeme olacağını düşünen gençler hocalarının da yardımıyla villayı kiralarlar. Birkaç gergin görüntü çekmek isteyen gençler, kendilerini bu villada hiç ummadıkları korku dolu olayların içinde bulacaklardır.

Künye

Yönetmen Özgür Yelence
Senaryo ,
Yapımcı Raşit Görgülü
Müzik Derya Kadayıfçı
Görüntü Yönetmeni Sinan Onur
Vizyona Giriş Tarihi 04 Mart 2016
Tür Gerilim, Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Işık Yelence (Kurgu)
Özgür Yelence (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Tuğçe Kayaarası (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Abdüssamed Gedik (Jenerik Tasarım)
Ferhat Yüksel (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Murat Sercan Subaşı (Renk Düzenleme)
Makyaj Ekibi Aslı Erdoğan (Makyaj Asistanı)
Ses Ekibi Soner Koç (Ses Tasarım & Final Miks)
Efektler Abdüssamed Gedik (Görsel Efektler)
Müzik ekibi Derya Kadayıfçı (Jenerik Müziği)

Firmalar

Baraka Film Production (Yapım)
MC Film (Dağıtımcı)
Hasılat 110.531,62 TL
Toplam İzleyici 11.862
Vizyonda Kaldığı Hafta 4 Hafta

Son Yorumlar (2)

erhaab avatar erhaab 01 Şubat 2018 18:27:24

2

Amatör seviyede değerlendiriyorum bu filmi ancak ve iyi niyetle yapılmış diyebiliyorum sadece. Zayıf senaryo, zayıf oyunculuklar ve zayıf görsellik sonucunda sadece emeğe binaen 2 verebiliyorum. Türk korku sinemasının kötü denemelerinden birisi.

mansur.yıldırım avatar mansur.yıldırım 15 Şubat 2017 10:17:38

4

Film baştan sona sona klişe bir konuya sahip amerika da binlercesi çekilmiş bir film bir gurup gencin lanetli bir villada başına gelen olayların hikayesi youtube korku videoları çekip fenomen olmak isteyen bir gurup genç lanetli olduğu söylenen evi 1 günlüğüne kiralarlar ve başlarına korkunç olaylar gelir yeni hiç bir şey söylemeyen film klasik bir konuya sahip tek farkı diğer türk korkularından farklı olarak konuyu dini yönden değil hayaletli kız motifinde anlatıyor 85 dakikalık kısa süresiyle vasat bir düzeyi tuttursa da malesef olmamış bir korku denemesi bizimkiler dizisinin yönetmeni yalçın yelennce nin süpervizörlüğün de oğlu özgür yelence filmi yönetmiş sinan bengier kurnaz emlakçı rolünde fena değildi kısaca olumluda bakmama rağmen malesef vasat bir korku filmi denemesi.

Yandex.Metrica