Desierto

Sinema Filmi

2015

Desierto, Jonás Cuarón'un(1981) 2 inci uzun metraj filmi Yerçekimi’nin senaryosunu babası Alfonso Cuarón ile birlikte yazmıştı. Desierto ile ise umut veren genç bir yönetmen olarak kendisini sinema dünyasına kabul ettirmiş oldu.
Film Çölü aşarak gizlice Amerika’ya giriş yapmaya çalışan bir grup Meksikalı mültecinin başında sıcak, vahşi hayvanlar ve Amerikan polisinden daha büyük bir bela vardır: Beyaz bir Amerikalı elinde tüfekle çölü aşacak mültecileri beklemekte ve onları birer birer avlamaktadır. mkurtsen

Künye

Yönetmen Jonás Cuarón
Senaryo ,
Yapımcı Jonás Cuarón , Carlos Cuarón , Alfonso Cuarón
Görüntü Yönetmeni Damian Garcia , Damian Garcia
Süre 94 dk
Tür Aksiyon, Dram, Macera
Ülke Fransa Meksika

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 16 Ekim 2016 09:40:21

9

Bu filme birkaç satır yazmak için bir değil birçok sebep var, bir defa bu sene filmekiminde izleyebildiğim 10-12 film içinde Franz ile birlikte en beğendiğim film oldu. İkinci olarakta bugün bütün Dünyanın gündemine oturan Suriyeli mülteciler yanında , Meksika'da da sınır boylarında yaşanan kaçak göçmen sorununa dikkat çekmesi,
Son olarakta ,Genç Jonás Cuarón (1981)'un 2 inci uzun metraj filmi olması. Daha ikinci filmi ile yönetmenlik sınavını başarı ile vermiş oluyor. Alfonso Cuarón'un oğlu
Filmin adı Desiero türkçe karşılığı Çöl, tamamı açık alanda, Çölde geçiyor, Daha ilk sahneden 94 dakikalık filmin 90 ıncı dakikasına kadar bitmeyen bir gerilim var.
Konuyu yukarıda yazmışım. Kana susamış. bir Amerikalı avcı katil köpeği İzci ile sözde tavşan avında. Esasında insan avında sınırda tüfek elinde kaçak giren göçmen grubu acımadan teker teker indiriyor, neden yaptığına gelince nefret ettiği göçmenlerden ülkesini koruduğunu zannederek, kendi adaletini elde silah kendi sağlıyor.
Sonra kalan 3 kişi ile çölde bir sürek avı başlıyor. Avcı Jeffrey Dean Morgan, av Gael Garcia Bernal ile Alondra Hidalgo .
Benden bu kadar, gerilim seven, ha birde klostrofobisi olanlara iyi gelebileceğini düşünerek ( tamamı açık havada geçiyor.) bu güzel filmi mutlaka izlemelerini salık veriyorum.
10/9

Yandex.Metrica