Son Destan

8,50

( 0 kişi yorum yaptı )

Son Destan

TV Dizisi

2016

Destan, umutları için bile savaşmak zorunda olduğunu fark ettiğinde, kendisini toprak ağalarına karşı açtığı bir savaşın ortasında bulur. Destan’ın savaşı bir kişinin değil, bir değerin, erdemin savaşıdır. Savaş yıllarının tüm değerleri test ettiği bu yıllarda, Destan onu o yapan erdemleriyle koca dünyaya karşı yapayalnızdır. Zira öz kardeşi Halit, bu savaşta, kötülerin safında durmaya karar vermiştir. İki kardeşi ayıran, aileleri parçalayan yozlaşmadan başka bir şey değildir. Destan’ın bir toprak ağası olan Yavuz’a karşı verdiği savaş, kardeşi Halit’in de Yavuz’a katılmasıyla Destan’ın tüm değerlerini sınava tabi tutmak üzeredir.

Bunca zorlu bir sınavda insan en çok insanlığı ile test edilir. Destan’ın kardeşi Halit’i kaybetmesi yetmezmiş gibi, kız kardeşi Şahsine de yüreğini kopup geldi kleri Yugoslavya’da, sözlüsünde rehin bırakmıştır. Destan anavatanında yeni ve hakça bir yaşam kurmaya çabalarken, Şahsine geçmişte bir hayaletle, Osman’la birlikte yaşamaktadır. Şahsine’nin zayıf yüreği ne bunca zorluğu ne bunca özlemi kaldıracak güçtedir.

Destan bunca zorluk içinde, ailesini ayakta tutmaya çabalarken, haktan yana tavır alma gayretindeyken yüreğini düşünemeyeceğini bilmektedir. Lakin en ummadığı şey, gerçek olmuştur. Dünyanın en güzel çiçeği en büyük çöplükte karşısına çıkmıştır. Yavuz Ağanın kızı Nergis, görür görmez Destan’a vurulmuştur. Destan nasıl doğruları için kararlılıkla savaşıyorsa, Nergis de onun yüreğindeki buzları çözmek için durmaksızın savaşacaktır. Bir yangının ortasında filizlenen bu aşkı yeşertmek bile uğruna savaşılması gereken bir mücadeledir şimdi.

Destan’ın savaşı sadece fiziki bir savaş değildir. O ailesini bir arada tutmak, insanca yaşatmak ve doğru bildiği değerleri yaşatmak için savaşmak zorundadır. Dağılan ailesini bir araya topladığında ise karşısında artık daha acımasız bir zorbalık bulacaktır. Destan düzeni için savaşmaktadır lakin Yavuz ağa canı saydığı mallarını korumak için savaşan yaralı bir aslandır artık. İyi ile kötünün bu mutlak savaşında net olmayan, arada kalan herkes ve her şey kurban olmaya mahkûmdur şimdi.

Künye

Yönetmen Şenol Sönmez
Senaryo
Yapımcı Tomris Giritlioğlu
Görüntü Yönetmeni Cengiz Fazlıoğlu
Süre 120 dk
Tür Dram, Tarihi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Banu Güler Gündoğdu (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Erhan Özen (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Erol Taştan (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Vildan Aydın (Kostüm Tasarım Asistanı)
Yapım Ekibi Erkan Gültekin (Yapım Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Özlem Günhan (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Özer Öner (Kameraman)
A.Vahap Akman (D.I.T. Operatörü)
Post-Prodüksiyon Ersin Göncü (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Sanat Ekibi Sinem Şan (Sanat Yönetmeni yrd.)
Sermet Can Uzunoğlu (Sanat Ekibi)
Oyuncu Seçimi Ayşe Direkoğlu (Cast Direktörü)
Burhan Keskin (Cast Direktörü)

Firmalar

TRT (Yayıncı)
BKM Film (Yapım)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica