Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ümit Kurbanlarıkamerastop

21 Şubat 2016 23:21

Bu filmin negatifleri Yıldız stüdyosundaki yangında yanmış. Mevcut kopya çok eksik, kopuk kopuk, burada iki yorum karşısında gerçekten dehşete düştüm, bilmeden ağır laflar kullanılmış. Ki bunlardan biri filmde rol almış biri Bülent Aydın. O dönem için hatırı sayılır bir para harcamış babam. Öyle telaffuz ettikleri gibi ucuz bir iş değil. Zaten ucuz işte Arıburnu olmaz. Aksine o filme harcanan parayla normal üç film çekilebiliyormuş. Tanınmamış oyuncu kullanmaları tamamı ile strateji ile ilgili bir durum.

Cevap Yaz

blentayd47

4 Ağustos 2015 14:13

Çok dar ekonomik imkanlarla çekilen bir film...Döneminin ünlü yönetmen oyuncusu Orhon Murat Arıburnu elinden geleni yapmış. Genç ve acemi oyuncuların rol aldığı aslında belgesel tadında bir film olmuştu... Bu filmde usta yönetmen şair ve aktör Arıburnu hocayı tanımaktan büyük onur duyuyorum. İyi ki beni de bu filmde oynatmış. Nur içinde yat hocam...

Cevap Yaz

mkurtsen

30 Haziran 2010 01:34

İnanılır gibi  değil. 1951 yılında Sürgün 1957 de Lejyon Dönüşü'nü çeken  Orhan  M.Arıburnu 15 yıl sonra bu filmi çekmiş. Acaba gerçekten çekmiş mi? yoksa başkaları çekip onun adınımı kullanmış. İkincisi daha akla yakın bir ihtimal. O iki filmi yöneten yönetmen böyle bir film çekmez, istesede çekemez. Filmde eleştirdiği, Altmışların sonları ile yetmişli yıllarda kaptı-kaçtı açıkgöz prodüktörlerin oyununa gelmiş olmalı.  Ne kadar iyimser olsanız, ne kadar iyi gözle baksanız, eski yeşilçamı ne kadar sevseniz, bu filme iyi demek, güzel demek elden gelmiyor. Göz ucuyla baktığım 1 saat zamanıma yazık.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica