Bünyamin

7,50

( 2 kişi yorum yaptı )

Bünyamin

TV Filmi

2016

Hayal, yayıneviyle yaptığı sözleşme sonucu bir roman yazmak zorundadır; ancak bu romanı bir türlü yazamaz. İşlerin iyice çıkmaza girdiği bir sırada birden Bünyamin adlı bir adamın hikayesini yazmaya başlar.

Hikayeye göre Bünyamin işsiz, dağınık bir adamdır. Bir sabah telefonu çalar ve herhangi bir başvuru yapmamış olmasına rağmen, Vay Yayıncılık adlı bir yayıncılık şirketi tarafından iş görüşmesine davet edilir. Nasıl olduğunu anlamadan işe alınır ve şirkette ne yaptığını bilmeden çalışmaya başlar.

Bu sırada şirket çalışanlarından Deniz'e aşık olur. Şirketin patronu Cenk'in de Deniz'e aşık olduğunu öğrenir. Biran önce aşkını itiraf etmeye karar verir. Deniz'e olan aşkını itiraf etmek için şirketten çıkarken siyah bir kapının altından beyaz bir ışık süzüldüğünü fark eder ve merakla ka pıdan içeri girer. Siyah kapı Hayal'in evinin koridoruna açılır. Sessizce Hayal'in evinde dolaşan Bünyamin, çalışma odasındaki açık bilgisayarda kendi hayatının yazılı olduğunu ve yatakta uyuyan Hayal'i fark eder. Hayal'i uyandırır. Kendi yazdığı karakteri odasında gören Hayal korkar. Bir süre sonra sakinleşen Hayal, Bünyamin'e yazmakta olduğu romanında yer alan bir karakter olduğunu ispatlamaya çalışır.

Künye

Yönetmen Serdar Gözelekli
Senaryo
Yapımcı Bekir Yusuf Açıksöz
Müzik Gökçe Kuran
Süre 90 dk
Tür Fantastik, Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Direnç Kıymaç (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Mehmet Afyük (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Hale İşsever (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Zuhal Kozak (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Koray Kefal (Yapım Sorumlusu)
Kamera Ekibi Zafer Bozkurt (Panther Operatörü)
Ses Ekibi İbrahim Gök (Ses Teknisyeni)
Oyuncu Seçimi Ülkü Oktay (Cast Direktörü)

Son Yorumlar (2)

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 11 Aralık 2016 23:48:09

3

maalesef beklediğim kadar iyi bir yapım çıkmadı sürekli bir ne olacak acaba dedirten sürpriz final uğruna hayal kırıklığına uğratan bir yapım 3/10

mansur34 avatar mansur34 04 Haziran 2016 09:27:49

7

Film baştan sona onur ünlü komedilerindeki fantastik,absürt komediyi hatırlatan yaratıcı bir film olmuş serkan ercan,görkem yeltan,hikmet karagöz rollerinde iyiydiler oyunculuklar genel olarak fena değil cahit kaşıkçılar ın olduğu sahnede gerçek kesi te göndermede güzeldi serdar gözelekli nin inanç odası ve muna da dram da nasıl başarılıysa bur da komedinin de altından kalkabileceğini göstermiş senaryo da nurhan elif özer de burak aksak tarzında gidebilecek bir iş çıkarmış umarım bu tarzda yeni işler yazar kısaca burak aksak ve onur ünlünün işlerine benzer eğlenceli izlenmeye değer iyi bir tv filmi.

Yandex.Metrica