Azem 3: Cin Tohumu

5,83

( 1 kişi yorum yaptı )

Azem 3: Cin Tohumu

Sinema Filmi

2016

1917 yılında Orta Anadolu da, kızılırmak kenarında bir köyde gerçekleşen, iki yakın aile arasında başlayan ve sonrasında tüm köyün senelerce süren gizemli olayların ortasında kalmasına sebebiyet verir. Cinler ile köy halkını birbirlerinden kız alıp verecek, birbirlerinin cenazesine katılacak kadar yakınlaştırır. Bir çok ulema, hüddam aracılığı ile cin kabileleri ve köyün önde gelenleri arasında ruhani anlaşmalar yapılır. Bugün halen köyün dağlık alanlarında ve Kızılırmak kenarlarında görülmeye devam eden tuhaf olaylar nelerdir. Bütün bunların sırrı ne?

Künye

Yönetmen Hürcan Emre Yılmazer
Senaryo ,
Yapımcı Volkan Akbaş , Özgür Akbaş
Müzik Demir Baran Kutlu
Görüntü Yönetmeni Hürcan Emre Yılmazer
Vizyona Giriş Tarihi 08 Nisan 2016
Tür Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Hürcan Emre Yılmazer (Kurgu)
Kamera Ekibi Ömer Faruk Yayla (Kameraman)
Işık Ekibi Aydın Terzi (Işık Şefi)
Ses Ekibi Oğuzhan Ataman (Ses Kayıt)
Demir Baran Kutlu (Ses Tasarım & Final Miks)
Efektler Mehmet Demiray (3D Animasyon)
Tasarım Mehmet Demiray (Afiş)

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)
Retro Production (Yapım)
Hasılat 836.254,38 TL
Toplam İzleyici 79.078
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (1)

erhaab avatar erhaab 10 Ekim 2018 18:51:41

8

Âzem serisinin ilk 2 filminde senaryo yoktu, serinin üçüncü filminde güzel bir senaryo var nihayet ve ben finale kadar senaryoyu çok beğendim ama zayıf final beklentilerin çok altında kaldı malesef.

Karanlık dozajı biraz aşılmış ama güzel senaryo bu nun önüne geçiyor kesinlikle. Oyunculuklar da biraz kuvvetli olsaydı çok iyi olacaktı.

Filmin sonu konusunda kadın sürekli ağladığı için cin olduğu anlaşlmamış olabilir, bu bölümü biraz daha net çekmeleri gerekliydi. Bebek çalındığında kadın cinlerin peşinden koşarak gidiyor ki bu esasen rüya değil. Cin o esnada kadın kılığına girip adamın yanına yatıyor ve kötü bir rüya gördüm diyor. O andan itibaren adamı arabayla hastaneye götürten, Hasan Hocaya sarılan ve en son adamı yatak odasında öldüren hep cinin kendisi. Kadının kendisiyse son sahnede ormanda gösteriliyor, ne durumda olduğu orada anlatılıyor. Bu bahsettiğim sahnelerde kadının kılığına giren cin sürekli ağladığı için kafa karışıklığına sebebiyet verebilir, ağlamamalıydı kadın cin.

Sonuç olarak çok güzel bir senaryoydu.

Yandex.Metrica