Babaların Babası

8,60

( 1 kişi yorum yaptı )

Babaların Babası

Sinema Filmi

2016

İstanbul yer altı aleminin raconunu kesen, Babaların Babası Necdet Çetin, birlikte iş yaptığı diğer mafya babalarının arkasından iş çevirdiğini öğrenir. Kendisinin kesinlikle karşı olmasına rağmen uyuşturucu işi yaptıklarını öğrenen Çetin, onlara bir ders vermek için harekete geçer.Alemdeki herkesin saygı duyduğu Nejdet Çetin, hem uyuşturucu trafiğini hem de para takasını engellemek için bir plan yapar. Ancak tüm bunlar olurken Çetin’e suikast düzenlenir. Beklenmedik bir şekilde vurulan Babaların Babası Nejdet Çetin, hastaneye kaldırılır.

Yüklü miktardaki uyuşturucu ve paranın aniden ortadan kaybolması bomba etkisi yaratır. Tüm bunların üzerine bir de Necdet Çetin suikastı da eklenince herkes alemin tanınan bir diğer ismi Tarık Tenekeci'den şüphelenmeye başlar.  Necdet Çetin zamanı nda  Tenekeci'nin sevgilisini elinden almıştır ve aralarında büyük husumet vardır. Tüm suçlar üstüne kalan Tarık, kendini aklamaya çalışırken Necdet Çetin' in Berk adında bir oğlu olduğu ortaya çıkar. Nejdet Çetin, Tarık Tenekeci’nin eski sevgilisinden olan oğlunu bulmak için adamlarını gönderir.

Berk babasıyla tamamen zıt karakterdedir. Konservatuar mezunu Berk’in tek hayali baş balet olmaktır. Balerin kız arkadaşı İnci ile aynı evi paylaşan Berk, çok kibar ve kendi halinde bir gençtir. Necdet, mafya ile uzaktan yakından alakası olmayan oğlunu yerine geçmesi için ikna etmeye çalışır. Ve onu yetiştirmesi için en güvendiği adamı sağ kolu olan Mahmut’a
emanet eder. Amacı Berk'i yetiştirip yeraltı alemini bitirmek, uyuşturucu işi yapan mafya babalarına ceza kesmektir. Nejdet’in baş düşmanı Tarık Tenekeci Berk'in varlığını öğrendiğince ortalık iyice karışır. Herkes birbirinden intikam almak için plan yaparken düğümü Tarık Tenekeci'nin kardeşi Niyazi hiç beklenmedik bir şekilde çözecektir.

Künye

Yönetmen Raşit Çelikezer
Senaryo ,
Yapımcı Selin Altınel
Müzik Sedat Suat Yılmaz
Görüntü Yönetmeni Feza Çaldıran
Vizyona Giriş Tarihi 22 Nisan 2016
Süre 95 dk
Tür Komedi, Macera
Özellikler HD, Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Ceyda Çakaloğlu (Yapım Koordinatörü)
Sanat Yönetmeni Taha Ketenci (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Volkan Dönmez (Yapım Ekibi)
Aylin Sarışen (Yapım Asistanı)
Kamera Ekibi Yasin Akın (2. Kamera Asistanı)
Eyüp Erdoğan (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Cem Tosya (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Cenk Erol (Renk Düzenleme)
Veysel Bak (Renk Düzenleme Asistanı)
Işık Ekibi Engin Altıntaş (Işık Şefi)
Murat Akkaya (2) (1. Işık Asistanı)
Onurcan Altıntaş (Işık Asistanı)
Mustafa Özdağ (Işık Ekibi)
Makyaj Ekibi İbrahim Karakız (Saç Tasarım)
Ses Ekibi Çağdaş Karagöz (Ses Kayıt)
Serdar Öngören (Final Miks)
Efektler Akan Açıksöz (Digital Efekt)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 337.928,22 TL
Toplam İzleyici 33.393
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar (1)

mansurx avatar mansurx 28 Kasım 2016 17:06:16

6

Film baştan sona klişe bir konuya sahip birazda kolpaçino filminin etkisi var filmde hatta bu filmde ali sürmeli kolpaçino filmindeki rolüne benzer bir rolde oynuyor film eğlenceli ama son dönemdeki bir çok film gibi küfürle güldürmeye çalışan filmle rden burak satıbol ve ayhan taş iyi bir ikili olmuşlar performansları fena değildi filme renk katmışlar tadında 95 dakikada biten film oyalayıcı bir komedi filmi ama finali malesef pek inandırıcı bitmedi menderes samancılar iyi bir oyuncu işçi filmlerinde harika oynuyor babamın kanatları filmi ile oyunculuğunu konuşturdu bir çok ödül aldı ama buradaki mafya babası rolüne olmamış herşeye rağmen yinede film keyifle izleniliyor teknik yönden iyi çekilmiş bir film ortalama bir başarısı var zaman geçirmek için izlenebilinir son olarak filmde epey küfür olduğunu filmin ailecek izlemeye uygun olmadığını da önceden filmi seyredeceklere söyleyeyim.

Yandex.Metrica