İstanbul Kırmızısı

(Rosse İstanbul)

Yorumlar

Drogba34 avatar Drogba34 14 Mart 2018 21:00:55

5

Bu filmi izleyeli çok oluyor tek söyleyeceğim iddalı kadrosuna rağmen tamağımda tat bırakmadı bir tek aklımda zerrin tekindorın performansı kalmış.

lebkuchen avatar lebkuchen 09 Mart 2017 12:59:25

Ferzan Özpetek filmlerinin bir özelligide,Popüler oyunculara filmlerinde,yer vermemesidir.Her zaman Popülariteden uzak duran,Medya,nin yarattigi,Balon söhret yada abartili oyunculardan intizamla kacan,Yönetmen,bu kuralini nedense bu film icin bozmus. .Ciddi anlamda bu filmi seyretmeyi düsünmüyorum,Daha hangi kamereya bakacagibi bilmeyen,hic bir Oyunculuk yetenegi olmayan,Tonlama ve vurgulamarlada,koyacagi Ünlemi bilemeyen,Bir Tugba Büyüküstün gercegi var..Erken Oyuncu,ya gelince Donuk bir Ifade ile bos bos gözlerle bakan,Ne vücut dili,nede ikna dili olabilen,inandiriciliktan uzak,Sisirilmis oyunculugu ile,Tartisilmaz isimlerden Yalnizca biridir,Halit Ergenc..Galiba Yönetmen,burda bir ters köse yapip,Oynamayi dahi bilemeyen iki oyuncuyu iste Böyle oynatilir dercesine,Bir filme imza atmis gibime geliyor..Tabiki seyretmeden bu kaniya varmak zor..!

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 09 Mart 2017 12:28:40

6

Yapımı teknik konulardan ışık,çekim açıları ve oyuncu kadrosunun rollerinin hakkını vermek gibi konulardan eleştirmek kesinlikle imkansız fakat filmlerden kesin bir sonuç bekleyen, filmin finali itibariyle herşeyin yerli yerine oturduğu, hiçbir sorun un cevapsız kalmadığı hatta bir tık ileriye taşırsak 'Mutlu Son'lara alışan izleyici portföyümüz açısından bu tarz filmler amiyane tabirle hiç sarmıyor. Bu yapımı izlediğimiz zaman 'ulan bu ne şimdi böyle film bitti mi bitmemiştir canım bitse böyle mi biter' gibi izleyici replikleriyle karşılaşıyoruz. Kendi payıma da konuşuyorum belki aynı isimli romanını okuyup filmi bir kez daha izlemek gerekiyor.Bazı filmler vardır ki izler anlarsınız ama bazı filmler vardır ki izledikten sonra çeşitli yorumları okuyup o şekilde anlarsınız. Zaten bu tarz filmlerin biraz da amacı budur net, kesin ve mutlak bir mesaj verme iddiası yerine sizi düşündürebilmek adına birçok şeyi muğlak bırakır yani bir temeli atar gerisini hayal,hayat ve sanat gücünüze bırakır. 6/10

Yandex.Metrica