Oldu mu Şimdi?

8,25

( 5 kişi yorum yaptı )

Oldu mu Şimdi?

Sinema Filmi

2016

Doğduğu günden beri hayatı yanlış anlamalar yüzünden mahvolan Yaşar. Yine bu tip bir anlama sonucu hapse girer. Hapiste tanıştığı Ömer en yakın dostu olur. Hapisten çıktıktan sonra Ömer’le birlikte birçok dolandırıcılık işi yaparlar. Ama her defasında yakalanıp tekrar hapse girerler. En son hapisten çıktıklarında tövbe etmeye karar verirler. Helal yollu para kazanacaklardır artık. O gün tövbe etmek için camiye gittiklerinde kimi kimsesi olmayan bir cenazenin kaldırılmasına yardım ederler. Yaptıkları bu yardım başlarına talih kuşu kondurur. Ölen kişi aslında zengin bir iş adamıdır. Ve “cenazemi kim kaldırırsa mal varlığımda onundur” demiştir. Yaşar ve Ömer bir anda uluslararası nakliyat işi yapan bir firmanın başına geçerler. Firma herşeyiyle temizdir. Firmanın sahibi Gürcan beyin hasmı A nkara Vedat’ta uyuşturucu ve kaçakçılık işi yapmaktadır. Tırlarına gümrüklerde el koyuluyordur. Gürcan beyi n firması ve tırları tertemiz olduğundan bu işlerde onun firmasını kullanacaktır. Nasıl olsa Gürcan beyde ölmüş bütün şirket işi bilmeyen Yaşar ve Ömer’e kalmıştır. Bu arada Ömer’in de Ankaralı Vedat’a yüklü bir kumar borcu vardır. Vedat bu borç karşılığı Ömer’i tehdit ederek birlikte iş yapma teklifinde bulunur. Yaşar bu işlere karşı olduğundan ondan habersiz yaparlar. Azerbaycan’a yüklü bir sevkiyat yaparlar. Lakin planları istedikleri gibi gitmez ve Ömer ile birlikte Vedat’ın adamı kolpaNecmi ve işin içinde olan Müsteşar Eşref’in oğlu Şit rehin alınırlar ve karşılığında fidye isterler. Müsteşar Eşref’in de oğlunun bu işlerde olduğundan ve rehin alındığından haberi yoktur. Vedat’ta ondan çekiniyordur. Vedat durumu Yaşar’a anlatır ve parayı toparlayıp adamlarını kurtarma yoluna giderler. Lakin finalde herkesi bekleyen büyük bir sürpriz vardır.

Künye

Yönetmen Kenan Öztürk
Senaryo
Yapımcı İkram Ahmadov
Görüntü Yönetmeni Adnan İşbilir
Vizyona Giriş Tarihi 16 Aralık 2016
Süre 93 dk
Tür Komedi, Macera
Ülke Türkiye
Internet Sitesi www.oldumusimdi.com/

Ekip

Yapımcı Hidayet Çakır (Yürütücü Yapımcı)
Kurgu Nuri Yıldız (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Gizem Günaçtı (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Burak Aslancan (Yapım Amiri)
İzzet Öztürk (Yapım Asistanı)
İzzet Öztürk (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Hüsamettin İstenci (Yardımcı Yönetmen)
Hüsamettin İstenci (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Cem Yol (Focus Puller)
Işık Ekibi Uğur Karaağan (Işık Şefi)
Makyaj Ekibi Mutlu Tekgezer (Saç Tasarım)
Ses Ekibi Ferit Karabina (Ses Kayıt)

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 51.272,0 TL
Toplam İzleyici 4.991
Vizyonda Kaldığı Hafta 9 Hafta

Son Yorumlar (5)

Göztepe avatar Göztepe 11 Ocak 2019 00:28:45

8

Nedense yeni dönem komedi filmleri eskileri aratır nitelikte pek güzel olmayan sadece akıcılığı olan bir film. Yavuz Seçkin başta olmak üzere oyunculuklar iyi olsada film kurtarılamamış. Üzgünüm iyi bir komedi filmi değil ama yinede vakit geçirmek iç in seyredilir.

ElBLanKo2nd avatar ElBLanKo2nd 16 Ocak 2017 14:38:52

7

Senaryo ve kadro olarak başarılı ve güzel bir komedi filmi. Gülüp eğlenmek için kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bu arada filmdeki Orhan Aydın'ın başarısı filme renk katmış. Gerçekten izlemeye değer film.

ElBLanKo avatar ElBLanKo 08 Ocak 2017 18:29:49

7

Senaryo ve kadro olarak başarılı ve güzel bir komedi filmi. Gülüp eğlenmek için kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bu arada filmdeki Orhan Aydın'ın başarısı filme renk katmış. Gerçekten izlemeye değer film.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 21 Aralık 2016 15:49:48

6

beklediğim kadar kötü çıkmasa da sürpriz final adına fazla kasıldığı belli olan yapım yine de 6/10

OYUNCU.ERDAL.BAKIR avatar OYUNCU.ERDAL.BAKIR 28 Haziran 2016 02:22:08

Böyle güzel bir filmde yer almak benim icin büyük mutluluk.....

Yandex.Metrica