Sultan

9,00

( 1 kişi yorum yaptı )

Sultan

(Sultan)

Sinema Filmi

2016

Hindistan’ı Olimpiyatlarda temsil etmenin hayalleriyle yaşayan yerel bir güreşçi şampiyonu Sultan Ali Khan’ın ve yine Sultan’la aynı küçük kasabada yaşayan cesur ve yine kendince hayalleri olan Aarfa isimli genç kızın hikayesini alan “SULTAN” filminde, iki yerel güreş efsanesinin karşı karşıya gelmesi, tomurcuklanan aşk, hayaller ve arzular konu ediliyor.
Ancak şöhret yolu taşlıdır ve zafere ulaşmadan önce bu yolda pek çok kez düşebilirsin ve bu yolculuk bazen bir ömür boyu sürebilir.
Sultan, ihtimaller her ne kadar aleyhine de olsa ayakta durmayı başarıp istediğini koparmak için elinden gelen mücadeleyi veren ve bunları en hor görüldüğü, en küçümsendiği zamanda ve yerde yapan bir güreşçinin hikayesidir. Ve bu hikayede Sultan tam da kaybedeceği hiçbir şey kalmadığı anda hayatının maçına çıkar ve kelimenin tam manasıyla hayatı için mücadele eder.
Sultan hayallerini gerçekleştirebilmek adına gereken her şeyi yapabileceğini inanırken bu sefer düşündüğünden fazlası gerekecektir.

Künye

Yönetmen Ali Abbas Zafar
Senaryo
Yapımcı Aashish Singh , Aditya Chopra
Müzik Julius Packiam
Görüntü Yönetmeni Artur Zurawski
Vizyona Giriş Tarihi 15 Temmuz 2016
Süre 170 dk
Tür Aksiyon, Dram, Spor
Ülke Hindistan

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 115.564,88 TL
Toplam İzleyici 9.466
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar (1)

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 26 Eylül 2017 11:25:17

10

Aamir Khan'ın son gözdesi "Dangal" filmi ile benzerlik taşımakta, Ülkesini olimpiyatlarda temsil etmek isteyen bir adamın hikayesi..Aşk, dram, komedi, eğlence hepsi mevcut..müstehcenlik karıştırmadan da dünyaca ses getiren, seyirci de iz bırakan film lere imza atmak mümkün olabiliyormuş demek ki...

Yandex.Metrica