Dokuzuncu Hayat

8,33

( 2 kişi yorum yaptı )

Dokuzuncu Hayat

(The 9th Life of Louis Drax)

Sinema Filmi

2016

Louis Drax kaza yapmaya çok meyillidir. Sadece küçük kazalar değil. Büyük, korkunç ve ölüm tehlikesi yüksek kazalar. Aslına bakılırsa yaşadığı sekiz yılda sekiz büyük ölüm tehlikesi atlatmıştır. Ezilmiş, zehirlenmiş, elektrik akımına kapılmış, donmuş, kırılmış ve boğulmuştur. Ancak gizemli bir nedenle hepsinden canlı çıkmayı başarır. Ne ailesi ne de psikiyatristi, Louis'nin gizemini gün yüzüne çıkaramaz.
Louis yaşadığı en büyük kazayı, dokuzuncu doğum günü sırasında annesi Natalie ve babası Peter ile beraber iken tecrübe eder. Bir uçurumdan, buz gibi soğuk suyun içine düşen Louis, hastaneye ulaşamadan ölür. Bu onun son kazası gibi görünmektedir.
Gerçekten öyle midir? Morgda geçirdiği iki saatin ardından, Louis açıklanamayan bir şekilde hareket etmeye başlar. Ünlü çocuk nörolojisti Dr. Al lan Pascal, Louis'nin gizemini çözmeye kararlıdır. Ancak Dr. Pascal'ın Natalie Drax'a karşı artan ilgisi olayları çok daha karışık bir hale getirir. Ayrıca esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Peter, herkes için potansiyel bir tehlike oluşturmaya başlar.

Künye

Yönetmen Alexandre Aja
Senaryo
Yapımcı Shawn Williamson , Tim Bricknell , Max Minghella , Alexandre Aja , Tara Moross
Müzik Patrick Watson
Görüntü Yönetmeni Maxime Alexandre
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 09 Haziran 2017
Süre 108 dk
Tür Fantastik, Gerilim
Ülke Kanada Ingiltere ABD

Firmalar

The Moments Entertainment (Dağıtımcı)
Hasılat 220.522,96 TL
Toplam İzleyici 17.772
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar (2)

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 15 Haziran 2017 14:35:30

7

kesinlikle sonuna kadar sabredip izlemenizi tavsiye ediyorum filmin sonlarına doğru bu ne saçmalık diyeceğiniz her şeyin cevabını bulacaksınız çok iyi bir film diyemem ama kesinlikle kötü değil 7/10

lebkuchen avatar lebkuchen 23 Ocak 2017 02:53:24

5

Alexsander Aja,nin High Tension filminin,(Yüksek Tansiyon)üzerine koyabilecegi bir film oldugunu,düsünme varsayimi ile izledigim,Lakin beklentilerime cok cevap alamadigim bir film oldu..Söyleki,Film birbirine konusu ve icerigi ve kurgusu ile birbirin e skismis ,Bilim kurgudan uzak,daha cok Fantastik temalari icinde barindiran film..Dram,dan ve Gizem,den nasibi yeterince almis,Aslinda Özgün senaryosu ile,Cok iyi bir Gerilim filmi cikartmak mümkün ken,Nedense yönetmen farkli bir yöntem deneyip,Ortaya Karisik bir Pizza sunmus..Orta karar bir film,izlenebilinir seviyede..

Yandex.Metrica