Belalılar

1,75

( 2 kişi yorum yaptı )

Belalılar

Sinema Filmi

2016

Mask (sinan bengier) ünlü ve acımasız bir Meksikalı hayduttur. Devlet Mask tarafından gasp edilerek kullanılan topraklara el koyar. Topraklarının elinden gitmesini hazmedemeyen Mask etrafa saldırmaya başlar. Bu işle uğraşan şerifleri ortadan kaldırmayı düşünür. ilk önce şerif yardımcısının evini basar ve öldürür. Kardeşini (Ökkeş avgın)şerif cengizi(cengiz güçlü) öldürmesi için şerifin yaşadığı çiftliğe yollar.. şerif cengiz le maskın kardeşi arasında kavga çıkar .. Şerif cengiz maskın kardeşini öldürür. Mask şerife iyice düşman olmuştur.. adamlarını toplayarak şerifin çiftliğini basar.. Görev gereği çiftlikte olmayan şerifin ailesi. Mask ve adamlarıyla silahlı çatışmaya girer. Çatışmada şerifin ailesi Maskın iki adamını vurur.. Çatışma üzerine gelen şerif Maskı tutuklar. Şerifin çiftlik e vinde kurulan mahkemeyle Mask yargılanarak Yargıç (Erol Tezeren) tarafından idamına karar verilir.

Künye

Yönetmen Hasan Karcı
Senaryo
Yapımcı Haluk Can
Görüntü Yönetmeni Efe Dani Aslantaş
Vizyona Giriş Tarihi 22 Aralık 2017
Süre 90 dk
Tür Komedi, Western
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Ferhat Yüksel (Kurgu)
Dekor Tasarım Ahmet Mersinli (Dekor Tasarım)
Post-Prodüksiyon Cengizhan Şanver (Kurgu Asistanı)
Işık Ekibi Turgut Köse (Işık Şefi)
Ses Ekibi Soner Koç (Ses Tasarım & Final Miks)
Müzik ekibi Fırat Kaya (Müzik Koordinatörü)

Firmalar

Derin Film (Dağıtımcı)
Hasılat 1.061,0 TL
Toplam İzleyici 85
Vizyonda Kaldığı Hafta 2 Hafta

Son Yorumlar (2)

erakman avatar erakman 16 Mayıs 2018 10:40:43

1

Oyle boyle bir film degil cok kotu bir yapim.Odullu film yapacagiz diyerek gosterime giren film 85 kisi tarafindan izlenmis.Kiyafetler jelatininden cikarildigi gibi kullanilmis.Goruntu kalitesi yuksek ama dialoglar amator otesi kotu.Zaman-para kaybi resmen israf.Sinan Bengier de kac yasinda adam kendisine bu tarz filmleri nasil yakistiriyor anlasilir gibi degil.

hasan.karci avatar hasan.karci 19 Eylül 2017 21:44:28

ispanyanın Almeria kentinde iyi kötü çirkin,tirinita kardeşler,bir avuç doların çekildiği mekanlarda ispanyol oyuncularla çalıştığım keyifli bir film çalışmasıydı..

Yandex.Metrica