Yağmur

8,29

( 3 kişi yorum yaptı )

Yağmur

Sinema Filmi

1971

Günsel (Hülya Koçyiğit) genç ve güzel bir şarkıcıdır. Çalışmak için İzmir’e yaptığı bir yolculuk sırasında şöhretli bir ressam olan Fikret Arda (Ediz Hun) ile tanışır. Genç ressam bu seyahati son eserlerini sergilemek için yapmaktadır. Bir hafta süren beraberlikleri içlerine aşk ateşi düşürür ama ikisi de nişanlıdır. İstanbul’a dönüşlerinde nişanlılarına gerçeği söyleyecekler ve sonsuza kadar beraber olacaklardır. Her ikisinin nişanlıları da gerçeği büyük olgunlukla karşılar ve aralarından çekilirler. Fakat Günsel, sevdiği adamla olan randevusuna giderken öylesine mutludur ki, süratle gelen bir arabanın farkına varamayıp kaza geçirir.

Künye

Yönetmen Orhan Elmas
Senaryo
Yapımcı Türker İnanoğlu
Görüntü Yönetmeni Çetin Gürtop
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mart 1972
Süre 86 dk
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Konser, Yağmur, Şal, Ses Sanatçısı, Kulakların Çınlasın, Daha Fazlası

Oynayanlar

Hülya Koçyiğit Hülya Koçyiğit Günsel Dolunay
Ediz Hun Ediz Hun Fikret Arda
Önder Somer Önder Somer Refik
Gülistan Güzey Gülistan Güzey Günsel'in Annesi
Şaziye Moral Şaziye Moral Fikret'in Babaannesi
Deniz Erkanat Deniz Erkanat Jale
Necdet Tosun Necdet Tosun Resim Galerisi Sahibi
Jeyan Mahfi Tözüm Jeyan Mahfi Tözüm Hülya Koçyiğit Seslendirmesi
Toron Karacaoğlu Toron Karacaoğlu Ediz Hun Seslendirmesi

Ekip

Müzik ekibi İnci Çayırlı (Şarkılar)

Firmalar

Erler Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

TubaArtan avatar TubaArtan 20 Ağustos 2017 21:46:56

10

konusu klişe olsa da çocukluğumdan beri hafızamda hoş bir tat bırakmış filmlerden özellikle şarkıları efsane...

benimsinema avatar benimsinema 22 Eylül 2012 13:34:06

7

oldukca romantik duygusal bir film... ayni ucakta ucan hülyayla ediz, izmirde is seyyahatine giderler...hatta ayni otelde kalip, tanisip birbirine asik olurlar... fakat onlari istanbulda bekleyen iki sevgilileri vardir... istanbula dönünce durumu aci klayacak, biribirine kavusacaklardi..randevu günü hülya kaza gecirir ve sakat kalir... ve kendisini edizden soguttur.. neyse ki ask yine kazanir ve ediz sonunda herseyi ögrenir, hülyaya kavusur...

Alın yazısı avatar Alın yazısı 17 Eylül 2009 20:42:09

10

Günsel (H.Koçyiğit) genç ve güzel  bir şarkıcıdır. Çalışmak için İzmir’e yaptığı bir yolculuk sırasında şöhretli bir ressamla (Ediz Hun) tanışır. Genç ressam bu seyehati son eserlerini sergilemek için yapmaktadır. Bir hafta süren beraberlikleri içlerine aşk ateşi düşürür. Düşürür, ama ikiside nişanlıdır. Günsel, Refikle (Önder Somer); ressam da Jale (Deniz Erkanat) ile. Fakat artık Günsel’le şöhretli ressamın kararları kesindir. İstanbul’a dönüşlerinde nişanlılarına gerçeği söyleyecekler ve sonsuza kadar beraber olacaklardır. Refik ve jale gerçeği büyük olgunlukla karşılar ve genç aşıkların arasından çekilirler. Fakat Gülsel, sevdiği adamla olan randevusuna giderken öylesine mutludur ki, süratle gelen bir arabanın farkına varamaz. Kaza olur.

Yandex.Metrica