Yalancı

8,18

( 2 kişi yorum yaptı )

Yalancı

(...The Liar)

Sinema Filmi

1965

Babasının mirasına sahip olmak için zengin bir kızla evlenmek isteyen bir açıkgözle, bir işportacı gencin mücadele öyküsü.

Fikret, babasının ani ölümü üzerine büyük bir servetin yegâne varisi olmuştur. Ancak babasının, vasiyetnamede şartları vardır. Fikret bir ay içinde işlerin başına geçecek, içkiye son verecektir. Bir de landıkları Necla ile evlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde mirasın kontrolü, kuzeni Murat’a geçecektir. Fikret, şirket çalışanlarının desteğiyle işleri ele almaya hazırlanır. Murat’ın bir oyun oynayacağını tahmin etmektedir. Ancak zaafları kendini korumasına mani olur. Şans eseri karşılaştığı Ali’nin ona ikizi kadar benzemesi, Fikret’i büyük bir kayıptan şimdilik kurtaracaktır.

Künye

Yönetmen Orhan Aksoy
Senaryo
Yapımcı Hürrem Erman
Görüntü Yönetmeni Orhan Kapkı
Eser
Tür Duygusal, Komedi
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Romandan Uyarlama, Evlilik Daha Fazlası

Ekip

Kamera Ekibi Tangör Toydemir (1. Kamera Asistanı)

Firmalar

Erman Film (Yapım)

Son Yorumlar (2)

isocum avatar isocum 27 Ağustos 2009 16:38:08

8

zengin bir iş adamı ile evlenmek üzere olan bir genç kız kendisi ile evlenip babasının mirasına konmak isteyen kötü bir kişi tarafından tehdit edilir.tehlikede olduğunu sezen iş adamıda yerine kendisine tıpatıp benzeyen bir işportacıyı koyar kötü kiş ilerle mücadele eden işportacı duruma hakim olur.

yslcm_yasemin avatar yslcm_yasemin 19 Şubat 2009 19:05:02

10

yillar öncesinde izledigim ve begendigim bir filmdir... Keske yine yayinlasalar...Izzet Günay fakir bir adami, Hülya Kocyigit ise zengin bir kizi canlandiriyor. Hülya ile evlenebilmesi icin kendisini zengin gösterip, kizin kalbini calmaya baslar... B u arada zengin rakibi Reha Yurdakul'u da göz ardi etmemesi gerekmektedir...

Yandex.Metrica