Ahlat Ağacı

8,00

( 1 kişi yorum yaptı )

Ahlat Ağacı

(The Wild Pear Tree)

Sinema Filmi

2018

Edebiyat tutkunu ve yazar olma arzusu ile yanıp tutuşan sinan ın doğduğu köye geri dönüp üzerinde çalıştığı kitabı bitirmek üzereyken babasıyla yaşadığı sorunlar yüzünden işin içinden çıkamaz duruma gelmesinin hikayesi.


Ahlat ağacının çekimlerinin büyük kısmı Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın memleketi olan Çanakkale'nin Yenice ilçesinde gerçekleştirildi. Ayrıca Ahlat Ağacı Sinema Genel Müdürlüğünden 2.000.000 TL Yapım desteği almıştır. Filmin ilk gösterimi 2018 Mayıs Ayında Cannes Film Festivalin'de Ana Yarışmada yapılacak ve Altın Palmiye ödülü için yarışacaktır.

Künye

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan
Senaryo , ,
Yapımcı Zeynep Özbatur
Süre 188 dk
Tür Dram
Ülke Bosna hersek Fransa Makedonya Isveç Türkiye

Ekip

Görüntü Yönetmeni Gökhan Tiryaki (Görüntü Yönetmeni)
Kurgu Nuri Bilge Ceylan (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Meral Aktan (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Yıldız Aşanboğa (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Gökhan Güzeler (2. Kamera Asistanı)
Sanat Ekibi Billur Melis Koç (Sanat Yönetmeni yrd.)
Oyuncu Seçimi Erkut Emre Sungur (Cast Direktörü)
Cumhur Savaş (Cast Direktörü)
Burhan Can (Cast Sorumlusu)
Kaan İçen (Cast Sorumlusu)

Firmalar

Zeyno Film (Yapım)

Son Yorumlar (1)

mansurx avatar mansurx 30 Eylül 2016 22:38:58

Nuri bilge ceylan yeni filmini çanakkale de çekmeye başladı ilk sahneleri yenice otogar içinde çekilen filmin diğer sahneleri torhasan köyü,asmalı köyü ve çanakkale merkez de yapılacak filmin yapımcısı zeynep özbatur atakan başrol kadın oyuncusu haza r ergüçlü ayrıca filim için murat cemcir ile görüşüldüğü söyleniliyor çekimlerden sonra uzun bir kurgu süresi olacakmış ve festivalerden sonra vizyona girmesi düşünülüyormuş nuri bilge ceylan film için sevelim veya sevmeyelim bazı özelliklerimizi babamızdan alırız.Zayıflıklarımızı,alışkanlıklarımızı ve daha bir çok şeyi.Film babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız yorumunda bulundu.Filmle ilgili bilgileri aldıkça sayfayı güncelleyeceğim

Yandex.Metrica