Yalnız Adam  (Kibar Haydut)

8,71

( 3 kişi yorum yaptı )

Yalnız Adam (Kibar Haydut)

Sinema Filmi

1966

Polisin uzun süredir aradığı bir adam (Yılmaz Güney), çımacı kılığına girip, bir yolcu gemisine saklanır. Kamarasına gizlendiği yolcu gemisinin sahibi, nişanlısı tarafından terkedilen zengin bir ailenin şımarık kızıdır (Nebahat Çehre). Kız, gemide saklanan delikanlıyla tanışır ve ondan hoşlanır. Yolculuk boyunca birlikte olduğu genç adamı, İstanbul'a geldiklerinde ailesiyle tanıştırır.Zengin aile, evlerinde dostlarına davet verip partiler düzenlerler. Bu davet ve partilere kızın sevgilisi de katılmaktadır. Ancak adam, bu tür sosyete partilerine alışık olmadığı için bir türlü uyum sağlayamaz. Havaya giremediği için de yabancılaşır. Kıza göre, genç adam çok kabadır.Sık sık düzenlenen bu partilerin birine kızın babasının iş ortağıyla oğlu da gelmiştir. Kızın sevgilisi bu adamdan h oşlanmaz. Birtakım oyunlar çevirdiğinin farkındadır. Gerçekten de adamın amacı, ortağı olduğu iş yerine tek başına sahip olmaktır. Ve sonunda kızın babasının tüm malına el koyar. Borç yüzünden oturdukları evleri bile satılığa çıkarılmıştır. Kızın babası, iş ortağı yüzünden bir anda bütün servetini kaybetmiştir.Kızın sevgilisi, beş parasız ortada kalan aileyi zor durumdan kurtarmak için kolları sıvar. Çeşitli kılıklara girer. İş ortağını ve oğlunu sıkıştırır. Böylece işyerindeki kasa defterlerinin ve senetlerin sahte olduğu ortaya çıkar. Malların satışının yapılacağı gün, garip bir adam alıcı olarak gelir. Bir kalemde yüklü bir çek yazarak evi ve malları satın alır. Bu esrarengiz adam, kızın sevgilisidir. Genç adam, mahkemede kızın babasınn suçsuzluğunu belgelerle ispatlar... Asıl suçlunun iş ortağı olduğu anlaşılır. Ve delikanlı aileyi huzura kavuşturduktan sonra sevdiği kızla evlenir.

Güneyin kayıp filmlerinden biri. Yılmaz Güney karşılıklı oynadığı Nebahat Çehre'yle,filmin çekimi sırasında evlendi. Hilton Oteli'nde çekilen filmin gerçek düğün sahneleri filmin sonuna ejklendi.

Künye

Yönetmen Yılmaz Atadeniz
Senaryo
Yapımcı Nişan Hançer
Görüntü Yönetmeni Ali Uğur
Süre 75 dk
Tür Macera
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Haydut, İş Adamı, Servet Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Ali Ün (Kurgu)
Süleyman Karakaya (Kurgu)
Cevat Sezer (Kurgu)
Yapım Ekibi Memduh Karakaş (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Çetin İnanç (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi İzzet Akay (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Oral Özütürk (Negatif Kurgu)
Mahmut Eskici (Negatif Kurgu)
Refik Onubil (Jenerik Tasarım)
Cemil Orhon (Laboratuar Şefi)
Bedirhan Koç (Laboratuar)
Bayram Güzel (Laboratuar)
Erol Yıldırım (Laboratuar)
Süleyman Koyuncu (Laboratuar)
Muharrem Gündüz (Laboratuar)
Ses Ekibi Marko Buduris (Ses Mühendisi)
Ali Ün (Senkron)
Süleyman Karakaya (Senkron)
Cevat Sezer (Senkron)

Firmalar

Niva Film (Yapım)
Yıldız Film (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (3)

mncelik 08 Kasım 2015 16:56:08

Güneyin kayıp filmlerinden biri. Yılmaz Güney karşılıklı oynadığı Nebahat Çehre'yle,filmin çekimi sırasında evlendi. Hilton Oteli'nde çekilen filmin gerçek düğün sahneleri filmin sonuna ejklendi.

ugurcan010203 avatar ugurcan010203 16 Haziran 2015 10:59:02

10

Film Güzel İzlenebilir

benimsinema avatar benimsinema 13 Eylül 2013 14:52:11

7

film okadar da kötü degil aslinda ama malesef atlamalar var yine... aksi taktirde eglendirici bir tarafi var... eski sevdigi nebahatla sahte nikahla evlenir ve onu terk eder... nebahat gururu icin kiralik bir koca tutar ve cevresine öyle tanitir...

Yandex.Metrica