Yalnızlık Bir Şarkıdır

8,09

( 6 kişi yorum yaptı )

Yalnızlık Bir Şarkıdır

Sinema Filmi

1987

Tekin içine kapanık bir çocuktur. Okulda arkadaşları tarafından dışlanmıştır. Sırf bu yüzden okulda hoşlandığı Meltem'e yaklaşamaz. Okulda arkadaşları, evde babasının baskısından bunalan Tekin kendini geliştirmeye başlar.

Künye

Yönetmen Yücel Uçanoğlu
Senaryo
Yapımcı Kadri Yurdatap
Müzik Banu Kırbağ
Görüntü Yönetmeni Sedat Ülker
Süre 87 dk
Tür Dram, Duygusal, Gençlik, Müzikal
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye

Oynayanlar

Yaşar Alptekin Yaşar Alptekin Tekin
Arzu Aydın Arzu Aydın Meltem
Merih Akalın Merih Akalın Nuray
Diler Saraç Diler Saraç Tekin in Annesi
Ümit Belen Ümit Belen
Nihat Nikerel Nihat Nikerel
Zafer Ünlü Zafer Ünlü
İsmail Hakkı Şen İsmail Hakkı Şen Tekin in Babası
Şoray Uzun Şoray Uzun
Bedia Ener Bedia Ener Merih Akalın Seslendirmesi
Güler Ökten Güler Ökten Diler Saraç Seslendirmesi
Timuçin Caymaz Timuçin Caymaz İsmail Hakkı Şen Seslendirmesi
Nilgün Kasapbaşoğlu Nilgün Kasapbaşoğlu Arzu Aydın Seslendirmesi
Erhan Yazıcıoğlu Erhan Yazıcıoğlu Yaşar Alptekin Seslendirmesi

Ekip

Kurgu Sedat Karadeniz (Kurgu)
Işık Ekibi İbrahim Sabuncu (Işık Şefi)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Kayıt)
Seslendirme Erhan Yazıcıoğlu (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Mine Film (Yapım)
Sineray (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (6)

erakman avatar erakman 26 Temmuz 2018 07:16:11

8

80 li yillar genclik filmlerini cok severim.Bu da onlardan biri.Tipki lambada filmi gibi dans etme tutkusunu yansitan bir film.Merih Akalin yine cok basarili.Yasar Alptekinin ise bazi dans figurleri gercekten de kotu.

Rıza_Nur avatar Rıza_Nur 05 Kasım 2016 22:37:28

7

Yaşar Alptekin'in iyi filmlerinden.Bu filmde çok karizmatik ve yakışıklı.Filmin sonu bence saçma bitiyor.Ayrıca Tekin'in kendini göstermesi için dans etmesine gerek yoktu.Tekin'in kardeşi Metin'in babası tarafından hırpalanıp intihar etmesine üzüldüm .Babası abisini örnek gösterip onu kötülüyordu ve karnesi kırık olunca onu döverek intiharına yol açtı.Ebeveynler evlatlarına iyi davranmalıdır.Diğer kardeşini veya başka çocukları emsal gösterip onları üzmemelidirler.Onlar için ebeveynlik vazifelerini ifa etmelidirler.Çünkü evlat sahibi olmak bir nimettir.Allah herkese çocuk vermiyor.

performer avatar performer 10 Nisan 2016 22:21:05

6

80'li yılların orta karar gençlik filmlerinden...ismail hakkı şen yine muhteşem oynamış...

Exotic avatar Exotic 23 Temmuz 2009 01:34:07

10

80li yillarin genclik diskotek filmlerinden..Yasar Alptekin kendini okula vermis saf ve mahcup delikanli rolunde.Bi zaman sonra kendine ceki duzen verir dans etmeyi ogrenir ve unlu bir manken olur..Arzu Aydin ise esmer guzeli ve asiri derecede simari k bir kiz rolunde..Biliyorsunuz 80li yillarin yesilcam filmlerinde guzel populer kizlar saf erkeklerle dalga gecip kahkalar atmaya bayilirlar. Yesilcamin genclik filmlerinin cogu sahnelerinde 80'lere ait klassik yabanci parcalarda calar..Yasar Alptekin diskotek sahnesinde Sabrina'nin ''Boys Boys'' parcasinda deliler gibi dans ettigi bir sahneside var: )) Ozamanlarin citir aktoru Umit Belen kisa sure de olsa filmin bi sahnesinde gorunur.Bu film türk sinemasinin en iyi genclik diskotek filmlerinden biridir.Lamba'da filmini sevdiyseniz bi filmide seversiniz tv'de gorurseniz mutlaka izleyin!

overmars 27 Ocak 2006 18:52:07

10

Müthiş bir film.çok gerçekci.okul yıllarında içine kapanıp olupta kendini farkkettirmek için yapılan şeylere değinilmiş.yaşar alptekin den dans şov.özellikle dans öğrenmedeki zamini takdir ettim.bu filmi ilk izlediğimde beni bile gaza getirmişti.film in vcd sini veya dvd sini bulmama yardımcı olabilecek kişiler lütfen benimle irtibata geçsin. overmars_11_@hotmail.com

Yandex.Metrica