Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yaşamak Haram Oldu (Varto Faciası)

Yaşamak Haram Oldu

8,00

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 40 Dk Dram Dram


Göztepe

24 Ağustos 2017 20:38

Çok güzel bir filmdi adeta seyretmeye doyamadım şüphesiz seyrettiğim en güzel anlamlı filmlerden biri oldu. Başlık parası için İstanbul'a gelen Tahir'in başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmiyor. Birde soygun paralarıyla memleketi Varto'da deprem faciası olunca olay tamamen duygusal boyuta dönüşüyor.O kadar acının içinde filmin sonunda birbirlerine güçte olsa kavuşmaları çok güzeldi. Filme özellikle Gülsüm Kamu ile Tunç Okan oyunculuklarıyla damga vurmuşlar bu arada Varto depreminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum o dönem için.

Cevap Yaz

MGUNAY

7 Aralık 2015 09:36

Gülsüm Kamu'nun muhteşem güzelliği ve dişiliği Tunç Okan'ın muhteşem oyunculuğuyla ve hikayesiyle çok güzel bir film. Filmin sonu nda deprem felaketi olmasıyla senaryoyu çok güzel yazmış Remzi Jöntürk ağabey.

Cevap Yaz

benimsinema

17 Nisan 2015 23:14

Gülsüm kamunun esen püsküllüye göre cok rolü var.. fakirliginden dolayi baslik parasini kazanmak icin istanbula düser tunc. Ordada pesine zengin kadin takilir pesine.. hatta bir ceteye uyup adam bile öldürür... cetenin parasini alup köyüne döndügünde deprem olur. Köy yerle bir olmustur.. deprem sahnesini ozamanlara göre tabii basit tutulmus.. ama filmde calan fransiz müzikleri filme renk katmis.. neyseki mutlu sonla biter.

Cevap Yaz

siyah kare

25 Şubat 2012 19:42

iki genç birbirini sevmektedir tunç okan başlık parası kazanmak içi n istanbula gıder birtakım kirli işlere girer yanlış yolda olduğunu anlar köyüne dönmeye karar verir çete buna razı olmaz tunç okan ın peşine düşerler.bu arada köyün ağasının sevdiğinde göolduğunu görürkamyonda zü vardırağa kızı tuzağina düşürür kötü emeline ramak kala deprem olur amacına ulaşamaz tun okan köye geldiğinde her taraf yıkılmıştır sevdiğini arar nihayet yardım için gelen  kamyonda olduğunu görür kamyonun peşinden koşarak oda biner kavuşurlar film biter.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica