Yaşamak Haram Oldu

8,00

( 3 kişi yorum yaptı )

Yaşamak Haram Oldu

(Varto Faciası)

Sinema Filmi

1966

Künye

Yönetmen Remzi Jöntürk
Senaryo
Yapımcı Naci Duru
Görüntü Yönetmeni Cengiz Batuhan
Süre 100 dk
Tür Dram
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Deprem, Varto Daha Fazlası

Ekip

Müzik ekibi Cuma Pamuk (Türküler)
Bahriye Kocadağ (Türküler)

Firmalar

Duru Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

MGUNAY avatar MGUNAY 07 Aralık 2015 09:36:51

10

Gülsüm Kamu'nun muhteşem güzelliği ve dişiliği Tunç Okan'ın muhteşem oyunculuğuyla ve hikayesiyle çok güzel bir film. Filmin sonu nda deprem felaketi olmasıyla senaryoyu çok güzel yazmış Remzi Jöntürk ağabey.

benimsinema avatar benimsinema 17 Nisan 2015 23:14:23

7

Gülsüm kamunun esen püsküllüye göre cok rolü var.. fakirliginden dolayi baslik parasini kazanmak icin istanbula düser tunc. Ordada pesine zengin kadin takilir pesine.. hatta bir ceteye uyup adam bile öldürür... cetenin parasini alup köyüne döndügünd e deprem olur. Köy yerle bir olmustur.. deprem sahnesini ozamanlara göre tabii basit tutulmus.. ama filmde calan fransiz müzikleri filme renk katmis.. neyseki mutlu sonla biter.

siyah kare 25 Şubat 2012 19:42:02

iki genç birbirini sevmektedir tunç okan başlık parası kazanmak içi n istanbula gıder birtakım kirli işlere girer yanlış yolda olduğunu anlar köyüne dönmeye karar verir çete buna razı olmaz tunç okan ın peşine düşerler.bu arada köyün ağasının sevdiği nde göolduğunu görürkamyonda zü vardırağa kızı tuzağina düşürür kötü emeline ramak kala deprem olur amacına ulaşamaz tun okan köye geldiğinde her taraf yıkılmıştır sevdiğini arar nihayet yardım için gelen  kamyonda olduğunu görür kamyonun peşinden koşarak oda biner kavuşurlar film biter.

Yandex.Metrica