Muhatara

Kısa Film

2017

Ufuk, 35’li yaşlarda İstanbul’da yaşayan, evli, 1 çocuk babası, iş sahibi bir adamdır. 11 yıl öncesinde doğup büyüdüğü, Ankara’nın köyünden Seval ile evlenmiş, aradan geçen 2 buçuk yıl zarfında çocukları olmamıştır. İş için 8 yıl öncesinde İstanbul’a gitmiş, bir daha köye dönmemiş ve Seval’i gittikten 2 yıl sonra boşamış, İstanbul’da tanıştığı biriyle evlenmiştir. Seval bu süre zarfında evlenmemiş ciddi bir hastalığa yakalanmış ve ameliyatta ölmüştür. Ölüm haberi üzerine Ufuk, yüz üstü bıraktığı eski eşini çok üzdüğü farkındalığıyla köyüne kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Bir zamanlar kendisini çok seven eski eşi Seval artık yoktur. Bilerek, isteyerek yaptığı hatayla, vicdan azabıyla ve korkularıyla yüzleşmek zorundadır.


Yönetmenliğini Buğra Kekik’in yaptığı, geçmişle yüzleşme k temalı Kısa Film Çankırı Göldağ köyünde çekildi.

Filmde Turgay Şendur, New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülünü alan ‘Yün Bebek’ filminin yazarı, yönetmeni ve Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu'nun kurucusu Ümmiye Koçak, Damla Paksoy ve İbrahim Sevinç rol aldı.

Filmin Görüntü Yönetmenliğini Mehmet Serhat Gürsoy, Senaryosunu ise Buğra Kekik ve Tarık Balkı yazdı. Film Ankara Çankırı sınırında olan Göldağ köyü ve Demirci Köyünde çekildi. Çekimleri 3 gün süren “Muhatara” yakında Kısa Film Festivallerinde seyirciyle buluşacak.

Künye

Yönetmen Buğra Kekik
Senaryo ,
Müzik Murat Tuğsuz
Görüntü Yönetmeni Mehmet Serhat Gürsoy
Süre 18 dk
Tür Dram
Ülke Türkiye
Internet Sitesi https://vimeo.com/191011300

Ekip

Kurgu Buğra Kekik (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Damla Köksal (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Ümran Varol (Yardımcı Yönetmen)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica