Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yaz Bekarı

Yaz Bekarı
1 Şubat 1975 1 Saat 19 Dk Duygusal, Komedi

Yönetmen: Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Atilla Ergün, Osman F. Seden, Müşerref Çapın, Sami Hazinses, Murat Koçyiğit, Nubar Terziyan, Nevzat Okçugil, Mürüvvet Sim, Renan Fosforoğlu, Turgut Boralı Devamını Gör...

Konusu : İşadamı Orhan (Tarık Akan), sinir krizinin eşiğinde, hayatından bıkmış, mutsuz bir evliliği olan bir adamdır. Eşinin ilgisizliği nedeniyle tüm zamanını çocuğu ile geçirmektedir. Karısı Şermin (Deniz Erkanat) sadece kendini ve sosyal faaliyetlerini düşünen, sık sık da kıskançlık depresyonu gösteren bir kadındır. Şermin’le son kavgasından sonra Orhan evi terk eder. Bir süre sonra gittiği bir barda, küçük bir orkestranın şarkıcısı olan Leyla (Gülşen Bubikoğlu) ile tanışır. Ona kendisini bekar bir erkek olarak tanıtır. Geçen günler ikisinin arasında romantik bir ilişkinin başlamasına neden olur. Orhan genç kızı baştan çıkarmaya çalışırken, onun aslında çok saf, içten ve dürüst bir insan olduğunu fark eder. Bir gün Leyla’dan Antalya gezisi sırasında kendisine eşlik etmesini ister; ama öncelikle Leyla’nın en yakın arkadaşlarının ve kaldığı pansiyon sakinlerinin iznini alması gerekmektedir. İzin alıp uçağa bindiklerinde, Orhan’ın müzik delisi kayınbiraderiyle karşılaşıp, gezi boyunca peşlerinden ayıramasa da Antalya’da çok mutlu ve romantik günler yaşarlar. İstanbul dönüşü hüzünlüdür. Orhan, çaresiz ailesine ve küçük oğluna geri dönmek zorunda kalır, ama Leyla’yı bir türlü unutamaz. Sevgilisi için ufak bir çatı katı kiralar. Ve Leyla Orhan’ın evli olduğunu keşfedene kadar orada buluşmaya devam ederler. Sonunda gerçekler su yüzüne çıkınca Leyla büyük bir düş kırıklığı içinde Orhan’ı terk edip ortadan kaybolmaya karar verir. Orhan bir anda kendini büyük bir boşluğun içinde yapayalnız hisseder. Bu, bir yaz bekarının, ne denli gerçek ve içtende olsa, kaçınılmaz bir ayrılıkla biten umutsuz aşkının sonu anlamına gelmektedir...mavi_superisi

26 Ocak 2019 17:53

Genellikle mutlu biten türk filmlerine inat oldukça hüzünlü bir sonu vardır. Fimin sonunda Gülşen2in tarık'ı terkettiği sahnede çalan güle güle sana şarkısı, Gülşen'in yağmurlarla ıslanması, Tarık Akan'ın resimlere bakarak ağlaması yeşilçam'ın en etkileyici sahnelerinden biridir. Belki daha sonra Tarık akan boşanmıştır ve Gülşen Bubikoğlu ile evlenmiştir. Sonunu böyle hayal edemez miyiz?

Cevap Yaz

performer

24 Mart 2017 23:42

mürüvet sim'in daha uzun bir rolü olsaymış keşke...yeşilçam'ın kriz döneminde iyi filmler çekmeye başlamasının ilk yıllarından ortanın biraz üstünde iyi bir film.

Cevap Yaz

ahmetgulsen59

22 Ocak 2017 10:59

bu filmi tamamını nasıl izlerim? yardım lütfen

Cevap Yaz

vrl2429

16 Eylül 2016 18:09

Güzel ve başarılı bir yapım çok beğenerek özledim.. Ayrıca sinema adamı rumuzlu arkadaşın dediği gibi sorguya çeken .murvet sim değil nevzat okcugil dır..

Cevap Yaz

sinemaadamı

9 Kasım 2015 22:17

tarık akanın iyi filmlerindendir. mürvet sim ve ekibi onu iyi sorguyo koyuyordu. boyunuz 192 kilonuz 80 askerlik durumunuz :)) çok gırgır sahneler var. mesela bülent kayabaşta çok iyi bu filmde hoş bülent her zaman iyi. tavsiye ederim.

Cevap Yaz

Kleberson

15 Ekim 2015 17:48

cok güzel bir film filmin sonu cok iyiydi mutlaka izleyin

Cevap Yaz

benimsinema

14 Ağustos 2014 20:01

güzel bir ask filmi,kim yasamiyorki böyle yaz asklari...bence gayat güzel anlatilmis...

Cevap Yaz

jeremiekhan

12 Eylül 2013 12:10

gayet güzel bir sona sahip iyi bir aşk filmi

Cevap Yaz

harun65

7 Ocak 2011 03:57

Filmin en vurucu, en duygusal ve bence en güzel cümlesi şudur: "Gözyaşların kurşundan beter."

Cevap Yaz

performer

2 Nisan 2010 23:06

idare eder bir film. oyuncu kadrosu daha iyi olsaydı bu senaryo ile biraz daha güzel bir iş çıkardı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica