Siccin 4

7,33

( 1 kişi yorum yaptı )

Siccin 4

Sinema Filmi

2017

Yılmaz Ailesi geçmişte oldukça zengin bir ailedir ancak bu durum zamanla değişir. Aile, yaşadıkları maddi sorunlar nedeniyle babaanne Saadet'in yanına taşınmak zorunda kalır. Fakat Saadet bu evde sandıkları gibi yalnız değildir. Bahçesinde kocasının mezarı bulunan Saadet'in eski evi, başka alemden olan sakinler tarafından sahiplenilmiştir. Ailenin eve gelişi ise bu sakinler tarafından hiç de hoş karşılanmayacaktır, zira bu evde Saadet'ten başkasını istememektedirler...

Künye

Yönetmen Alper Mestçi
Senaryo
Yapımcı Muhteşem Tözüm
Müzik Reşit Gözdamla
Görüntü Yönetmeni Erhan Makar
Vizyona Giriş Tarihi 01 Eylül 2017
Süre 93 dk
Tür Dram, Gizem, Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Okan Sarul (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Melodi Tözüm (Yardımcı Yönetmen)
Meriç Gültekin (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Okan Sarul (Fragman Kurgu)
Oyuncu Seçimi Mehmet Karagözoğlu (Cast Direktörü)
İlker Yıldırım (Cast Sorumlusu)

Firmalar

Muhteşem Film (Yapım)
The Moments Entertainment (Dağıtımcı)
Hasılat 5.638.713,22 TL
Toplam İzleyici 476.880
Vizyonda Kaldığı Hafta 9 Hafta

Son Yorumlar (1)

erhaab avatar erhaab 30 Mayıs 2018 15:59:08

9

Siccîn 3 kadar olmasa da Siccîn 2 kadar iyi diyebilirim. Alper Mestçi senaryo konusunda yine aşmış kendini.

Filmde hemen dikkat çeken Siccîn 3'teki Orhan (Adnan Koç) karakterinin yine yer alması ama bu Orhan ile Siccîn 3'teki Orhan arasında bazı fa rklar var. Yine de şunu diyebilirim ki Orhan karakteri büyük bir güven veriyor. Adnan Koç çok oturmuş durumda Orhan karakterine. 17 Ağustosta vizyona girecek olan Siccîn 5'te de umarım Orhan olur yine karakter olarak. Gerçi Alper Mestçi Orhan karakterinin bu ilme nasıl sahip olduğu konusuna bir türlü değinmiyor, özellikle Siccîn 3'te bu konu muammaydı. Siccîn 4'te Orhan'ın konuşup bilgi aldığı hocadan anlıyoruz ki ''bazı çocukların diğer alemlere karşı gönül gözünün doğuştan açık olduğu ve hatta böyle insanların birbirleriyle telepatik yoldan da iletişim kurabildikleri'' şeklinde bir açıklama var film içinde. Yani Orhanda da bu özellik çocukluğundan beri varmış gibi değinmiş Alper Mestçi. Yine de Orhan'ın cinle onun dilinde konuşacak kadar bilgi sahibi olması konusu muamma.

Filme dönersek Sayın Mestçi konuya o kadar hakim ki tüm soru işaretleri son yarım saatte tek tek ortaya çıkıyor. Sağlam senaryoyu sağlam efektler ve makyajla son derece iyi noktada tutuyor.

Böyle güzel senaryolu cin filmlerini ''çok korkucaz, korkudan ölücez'' mantığıyla değil de gizemin çözülmesi heyecanıyla izlerseniz daha büyük keyif alırsınız çünkü olay salt korkutmak değil, senaryoyla beraber etkilemek. Nice basit senaryolu cin filmlerini düşününce Alper Mestçi fenomen olmuş durumda benim gözümde.

Yandex.Metrica