Genco

Sinema Filmi

2017

Ali Kemal daha beş yaşındayken başka dünyadan gelen biri ona süper güçler verir. Ama verilen bu güçler sınırlıdır. Kendisine verilen bu sınırlı güçlerle insanlara yardım eder. Kimliğini gizlemek için kostüm giyer ve kendisini Gênco olarak tanıtır. Ali Kemal arkadaşıyla birlikte vejetaryen bir kafe işletir. İşleri gittikçe kötüye gider. Ali Kemal’in sınırlı güçleri kendisini zaman zaman gülünç duruma düşürür. Bu durum Ali Kemal’i bunalıma sokar ve Ali Kemal bir süre evden çıkmaz. Daha önce kendisine yardım ettiği Salih bir gün kapısını çalar. Kız kardeşine yardım etmesini ister. Ali Kemal istese de, gücü yetmediğinden Salih’e yardımcı olamaz. Salih bu durumun üstüne gider ve Ali Kemal’le birlikte Ali kemal’in gücünü geliştirmek için çalışmaya başlarlar.

Künye

Yönetmen Ali Kemal Çınar
Senaryo
Yapımcı Çekdar Erkıran
Görüntü Yönetmeni Ali Kemal Çınar
Vizyona Giriş Tarihi 07 Temmuz 2017
Süre 80 dk
Tür Deneysel
Ülke Türkiye

Ödüller

En iyi film (28. Ankara Film Festivali-2017)

Ekip

Kurgu Ali Kemal Çınar (Kurgu)

Firmalar

Başka Sinema (Dağıtımcı)
Hasılat 16.943,31 TL
Toplam İzleyici 1.656
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 24 Kasım 2017 08:39:47

8

Filmi özel bir gösterimde izledim. Belli ki çok küçük bir bütçe ile çekilmiş.
Küçük bütçe güzel film yapımına engel değil, örnekleri çok, bir tanesi aklıma geldi. Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak, hatırladığım kadarı ile 15000 Dolara bir video kamer a ile tamamen amatör oyuncularla çekilmişti.
Genco'da yukarıda bahsettiğim gibi küçük bir bütçe Yönetmen Ali Kemal Çınar yazmış, kamerayı eline alıp çekmiş, kendisi başrol 3 tane amatör oyuncu, belkide eş dost arkadaş çevresi. ile yönetebildiği kadar, Lise yıllarımızda yaptığımız tiyatrolar gibi aynen. 80 dakika. tabi film denebilirse.
Hiç mi hiç beğenmedim
Şaşırdım Filmin 28 Ankara Film Festivalinde En İyi Film Ödülü var
Ödül veren Jüriyi merak ettim.
Emeğe saygım dolayısıyle
10/5

Yandex.Metrica