Cinayet-i Aşk

6,33

( 1 kişi yorum yaptı )

Cinayet-i Aşk

Sinema Filmi

2017

Çok mutlu bir evlilikleri olan Elif ve Selim çifti, hayallerini kurdukları köy evine doğru yola çıkarlar. Güzel hayallerle çıktıkları bu yolculuk, köy yolunda yaşanan elim bir trafik kazası sonrasında kâbusa döner. Yaşadıkları bu trafik kazası sonrasında çok zor kararlar alan Selim tüm hayatını baştan başa değiştirmek mecburiyetinde kalır. Hikâye, Elif'le Selim'in yaşadığı köye yolu düşen Zeynep ile farklı, esrarengiz ve bambaşka bir hale dönüşür.

Künye

Yönetmen Ahmet Küçükkayalı
Senaryo
Vizyona Giriş Tarihi 28 Temmuz 2017
Süre 77 dk
Tür Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Olgun Gökalp Ertunga (Kurgu)
Yönetmen Ekibi İlker Turan (Yardımcı Yönetmen)
Işık Ekibi Sertaç Ermin (Işık Şefi)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 334.925,02 TL
Toplam İzleyici 29.937
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar (1)

erhaab avatar erhaab 17 Ekim 2018 18:48:45

4

CİN AYET-İ AŞK

Filmin adı bu şekilde yazılmalıydı, yanlış yazılmış.

Reenkarnasyon ile dini bir araya getirmek saçmalık. Hem bu kadar dinî motifi kullanıp hem de dinin reddettiği reenkarnasyonu filme entegre etmek olmamış. Değişik bir senaryo olmuş belki ama her şeyi birbirine bağlarken bazı zorlamalar da yaşanmış. Mesela kaza sonrası esas oğlan nasıl cin sahibi oldu, hattâ cinler oldu ama nasıl? Filmin ilk bölümündeki hoca tam olarak kimdir, nedir belirsiz‌ ama filmi gayet de yönlendiriyor, işte zorlamalık dediğim bu.

Makyaj da kötüydü ama buna karşılık sürpriz bir final var filmde. Kızı adama getiren ve kızı köye yönlendiren herkesin cin çıkması sürpriz oldu.

Değişik senaryosu ve sürpriz finaline 4 verdim.

Yandex.Metrica