Tomb Raider

8,33

( 1 kişi yorum yaptı )

Tomb Raider

Sinema Filmi

2018

Lara Croft kendisi ergenliğe henüz adım atmışken ortadan kaybolan eksantrik bir maceraperestin son derece bağımsız ruhlu kızıdır. Gerçekten odaklandığı ya da hedeflediği bir şey olmayan ve artık 21 yaşında bir genç kadın olan Lara, bisikletli kurye olarak Doğu Londra’nın lüks ama düzensiz caddelerini turlarken kirasını bile zar zor çıkarmaktadır. Kendi yolunu çizmeye kararlı bu genç kadın, babasının küresel imparatorluğunun yönetimini devralmayı, babasının ölmüş olduğu fikrini reddettiği kadar şiddetle reddetmektedir. Olayın üzerinden yedi yıl geçmişken, Lara’ya artık gerçeklerle yüzleşmesi ve hayatına devam etmesi tavsiye edilse de, kendisinin bile tam anlayamadığı bir dürtü Lara’yı nihayet babasının gizemli ölümünün ardındaki bilmeceyi çözmeye iter.
Bildiği her şeyi geride bırakan Lara, babasının bilindiği kadarıyla en son gittiği yeri aramaya koyulur: Japonya açıklarında bir yerlerde olabilecek efsanevi bir adada bulunduğu rivayet edilen bir anıt mezar. Fakat Lara’nın işi kolay olmayacaktır; sırf adaya ulaşmak bile fazlasıyla tehlikelidir. Bilinmeyene yolculuk yaparken, —sırf keskin zekası, körü körüne inancı ve aileden gelen inatçı mizacıyla donanmış— Lara’nın, tüm dezavantajlara rağmen, kendi sınırlarını zorlamayı öğrenmesi gerekecektir çünkü genç kadın için riskler bir anda olabildiğince artar. Eğer bu tehlikeli maceradan sağ çıkarsa, gerçek kimliğini bulabilir… ve bu, ona tomb raider adını kazandırabilir.

Künye

Yönetmen Roar Uthaug
Senaryo
Görüntü Yönetmeni George Richmond
Vizyona Giriş Tarihi 16 Mart 2018
Süre 118 dk
Tür 3D, Aksiyon, Macera
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 4.602.139,0 TL
Toplam İzleyici 316.574
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (1)

erakman avatar erakman 22 Mart 2018 08:39:01

7

Sahnelerin abarti olusu ve 7 senedir kayip olan babasini terkedilmis bir ada da elini koyar gibi bulmasi oldukca sacma olsa da temposu ile surukleyici bir film olmus.Izlenebilir fakat fazla bir seyde beklemeyin.

Yandex.Metrica