The Post

6,60

( 1 kişi yorum yaptı )

The Post

Sinema Filmi

2017

Dram türündeki film 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı'nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post'un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir...

Künye

Yönetmen Steven Spielberg
Senaryo ,
Yapımcı Rodrigo Cortés , Tom Karnowski , Kristie Macosko Krieger , Rachel O'Connor , Amy Pascal , Adam Somner , Steven Spielberg , Jaco Van Dormael , Tim White , Trevor White (3)
Müzik John Williams (I)
Görüntü Yönetmeni Janusz Kaminski
Vizyona Giriş Tarihi 12 Ocak 2018
Süre 115 dk
Tür Biyografi, Dram, Tarihi
Ülke ABD
Internet Sitesi Steven Spielberg

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 1.185.779,54 TL
Toplam İzleyici 68.780
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (1)

KlaraMiliç avatar KlaraMiliç 30 Ekim 2018 17:24:06

8

Bu senenin en iyi filmlerindendi. Meryl Streep ve Tom Hanks gibi iki efsaneyi hala sinema salonlarında seyredebiliyor olmak güzel.

Yandex.Metrica