Aile Arasında

8,43

( 5 kişi yorum yaptı )

Aile Arasında

Sinema Filmi

2017

21 yıllık eşinin aniden terk ettiği Fikret (Engin Günaydın) ve 21 yıllık müzisyen sevgilisi tarafından bırakılan müzikhol vokalisti Solmaz (Demet Evgar) komik bir tesadüfle tanışması ve dost olmasının ardından, Solmaz'ın kızı Zeynep (Su Kutlu) bu sırada ailesiyle ilgili yalanlar söylediği Adanalı sevgilisinden evlenme teklifi alır. Solmaz, Fikret’ten, kızının saygın, efendi, emniyet müdürü babası rolünü oynamasını ister. Aile arasında bir kız isteme, bir de düğün olacak, ve bu iş bitecektir. Ancak damadın geleneksel ailesi detaylı evlilik seremonileri planlamaktadır. Asla yalan söyleyemeyen, nevrotik, tedirgin Fikret, sert, silah taşıyan, kebapçı zinciri sahibi bir Adanalı aileye karşı hayatının rolünü oynamak zorundadır.

Künye

Yönetmen Ozan Açıktan
Senaryo
Yapımcı Necati Akpınar , Şebnem Kitiş Vural , Tunay Vural
Vizyona Giriş Tarihi 01 Aralık 2017
Süre 125 dk
Tür Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Tunay Vural (Uygulayıcı Yapımcı)
Şebnem Kitiş Vural (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Erkan Erdem (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Nevin Ünlütürk Altınkamış (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Hilal Sezer (Kostüm Tasarım)
Kamera Ekibi Serkan Durmuş (Focus Puller)
Makyaj Ekibi Gila Benezra (Makyaj Tasarım)
Ses Ekibi Ulaş Ağce (Ses Tasarım)
Oyuncu Seçimi Canan Odacıl (Cast Direktörü)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
BKM Film (Yapım)
Hasılat 52.791.103,84 TL
Toplam İzleyici 4.120.144
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar (5)

hüseyin86 avatar hüseyin86 20 Aralık 2017 17:35:28

9

insanı zorla 2. ye izletecek kadar güzel yapmışlar. Çok iyiydi

truer 20 Aralık 2017 01:32:00

10

Film ilkten yavaş başlıyor gibi oluyor ama hiç kötülenecek bir tarafı yok. Baştan sona harika bir film. Üçüncü haftasında üç milyon kişiye yaklaşmıştır. Bu da ispatı. İkinciye seyrettim. Senaryo güzel komedi filmi olup ilk yarısı hızlı komik ikinci yarısı yavaş geçmiyor. Son ana kadar sürpriz koymuş Gülse Birsel. Hatta istenmeyen kadının avizeden kurtulması nikahın yarım kalması falan filmin devamını bekler havaya soktu bizi.
Oyuncu kadrosu iyi ve dolu. Filmde yer alan söylenen şarkıların hepsi iyi bence.

baran34 avatar baran34 10 Aralık 2017 19:10:15

7

Komedi yazmak çok zor bir iş. Gülse "Avrupa Yakası" dizisi ile çok büyük bir iş başardı. Fakat bu filmde benzini yarıyolda biten araba misali gibiydi. Fragmanlarda gördüğümüz vurucu esprilerin haricinde pek fazla birşey göremedim. Çok fazla abart madan ve beklentilere girmeden izlenirse daha bir makul olur.
Oyunculuk bazında oyuncular rolünün hakkını vermiş. Demet Evgar her zamanki gibi herkesten rol çalmış. Çok iyi bir oyuncu. Engin Günaydın zaten Burhan Altıntop tiplemesi ile gönüllerde yer etmiş bir oyuncu. Buradada kaliteli bir oyunculuğu vardı. Yer yer argo vardı. Cılız komedi film piyasasının üstünde bir yapım ama çok ta mükemmel değil. Sadece izleyip biraz keyiflenmek kafi...

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 04 Aralık 2017 11:19:40

10

tek kelimeyle muhteşem oyunculuklarından senaryosuna kadar insanı gülmekten yerlere yatıran bir an olsun sıkmayan 5 saat olsa sıkılmadan izlenebilecek bir film helal olsun Gülse Birsel kalemine sağlık 10/10

vatansever10 avatar vatansever10 03 Aralık 2017 12:51:15

10

Film gayet güzel ve oldukça başarılı.Demet Evgar'ın oyunculuğu üst düzeyde.Ayta Sözeri filme güzellik katmıs izleyince de bana hak vereceksiniz.Derya Karadaş filmin en komik oyuncusu...1-2 yerde gereksiz yere edilen küfür haricinde ailecek izlenecek çok güzel bir film.Tavsiyemdir.

Yandex.Metrica